SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Biztonságos otthon - biztonságban lévő baba

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-04-12
Amikor gyermekünk elkezd kúszni-mászni, ugrásszerűen megnő azon lehetőségek száma, amikor veszélybe kerülhet. A mi feladatunk ezektől a veszélyektől megóvni őt. Azon kívül, hogy szép szóval, türelmesen, időről időre elmondjuk neki, mit nem szabad, van néhány jól bevált tanácsunk arra nézve, mik az alapvető biztonsági intézkedések gyermekeink védelmében.
Biztonságos otthon - biztonságban lévő baba

Az egyik leggyakoribb sérülés az áramütés kisgyermek korban, de elővigyázatossággal, odafigyeléssel elkerülhetjük.

1. Minden konnektorba helyezzünk konnektordugaszt. Ezt a dugaszt csak felnőtt tudja eltávolítani egy speciális segédeszközzel. Ha ilyet használunk, a gyerek semmilyen tárgyat nem tud betuszkolni a konnektorba, így elkerüli az áramütést.
2. Ne tartsunk otthon hibás, magunk által megbütykölt elektromos szerkezetet. A javítást mindig bízzuk szakemberre!
3. Soha ne használjunk elektromos készüléket vízben ülve-állva!
4. Hálózatról működő elektromos játékot kizárólag felnőtt felügyelete mellett használjanak gyermekeink.
5. Figyelmeztessük gyermekünket a lehetséges veszélyre, magyarázzuk el neki, mire kell vigyáznia, természetesen azon a szinten, amit már megért és felfog.

A konyha sem biztonságos terep gyermekünk számára. Nézzük, ott mit tehetünk azért, hogy ne történjen baleset.

1. Kicsi gyereket egy percre se hagyjunk egyedül a konyhában! A baj akkor is megtörténhet, ha ott vagy,
2. A késeket, balesetet okozó konyhai eszközöket tároljuk olyan fiókban, amit a gyermek akkor sem ér el, ha székre áll. Ez ugyan kényelmetlenné teheti számunkra a főzést, de még mindig jobb felnyúlkálni a késért, mint egy gyermekkórház baleseti ambulanciáján várakozni…
3. A konyhában tárolt vegyszereket, mosogatószereket legjobb, ha zárható ajtajú szekrényben tároljuk. Ne tároljunk vegyi anyagokat ásványvizes, szörpös palackokban, mert még nagyobbakkal is előfordul, hogy jót húznak a növényvédő folyadékból, amit ásványvizes üvegbe öntöttek. Ha mégsem tudjuk másként megoldani, nagyon feltűnően jelezzük az üvegen: MÉREG!
4. Amíg gyermekünk kicsi, ne használjunk lelógó abroszt az asztalon, sokkal biztonságosabb megoldás a tányéralátét. Súlyos baleseteket kerülhetünk el azzal, ha a konyhába utánunk csámpázó apróság nem az abroszba kapaszkodik, magára rántva azzal esetleg az asztal teljes tartalmát.
5. Ha üvegezett ajtó vezet a konyhába, érdemes biztonsági fóliát ráragasztani, nehogy az üvegnek véletlenül nekifutó, és azt kitörő csöppség súlyos sérüléseket szerezzen.

Mi a helyzet a szobában?

1. Szerintem a legnagyobb veszély a lépcsőn leselkedik a babákra. Érdemes biztonságos korlátot a lépcső tetejére felszerelni, megakadályozva ezzel, hogy akkor induljon el felfedező útra a gyermek, amikor mi nem látjuk.
2. Minden asztalsarokra, éles bútorra tegyünk sarokvédőt.
3. Azokat a szekrényeket, amikben a babára nézve veszélyes (vagy számunkra nagyon értékes) holmikat tárolunk, lássuk el fiók- vagy szekrényvédő zárral, ennek használata mellett gyermekünk nem garázdálkodhat szabadon.
4. A szabadon álló szőnyegek hátára ragasszunk speciális kétoldalas ragasztót, amely megakadályozza, hogy a szaladó gyerek alól kicsússzon a szőnyeg.
5. Mindannyiunk érdekében távolítsunk el a szobában található alsó polcokról, szekrényekről minden dísztárgyat, könyvet, amiben a gyermek kárt tehet, vagy magának okozhat sérüléseket.

Van jól bevált ötleted, hogyan óvd gyermeked testi épségét? Oszd meg velünk!
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja