SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szőrtelenítés - te hány éves kortól engednéd?

Martincsevicsné Jenei Gizella [cikkei] - 2021-01-29
Ma már sokkal előrébb járnak a gyerekek. Az előző generációk 10-12 éves korban még javában játszottak, fogócskáztak, társasoztak. Gyerekek voltak. Ma egyre inkább azt látni, hogy egy 10-12 éves kislány kész nőként viselkedik. Például a szőrtelenítés kapcsán. Te engednéd neki?
Szőrtelenítés - te hány éves kortól engednéd?

Az anyukás online csoportokban számos olyan kérdés merül fel hétről-hétre, amin egyesek elcsodálkoznak, mások pedig őszintén bevallják, hogy valóban aktuális a dolog. A vélemények többnyire attól függenek, hogy éppen van-e az adott hozzászólónak annyi idős gyereke.

Nemrég a 9-10 éves korban való szőrtelenítés foglalkoztatta az anyukákat. Elképesztően sok hozzászólás érkezett a témához. Voltak, akik támogatólag álltak hozzá, engednék, hogy egy ennyi idős kislány szőrtelenítsen, de bizony voltak olyanok is, akik határozottan ellenezték.
 

Mit tehetsz szülőként, ha a kislányod azzal fordul hozzád, hogy szeretne szőrteleníteni?
 

1.Megbeszélheted vele a dolgot

Érdemes először megkérdezni a kislányt, hogy miért szeretné a szőrtelenítést. 9-10 éves korban a legtöbb gyereket még nem érdeklik az ilyen témák, ezért lehet, hogy valami más áll a háttérben. Beszélgess el vele, tudd meg, hogy esetleg csúfolják-e miatta, vagy van bármilyen más ok, amiért zavarja őt. Ha sikerül megbeszélned vele, ha sikerül megnyugtatnod és elfogadja, hogy ez normális az ő korában, akkor nincs további teendőd. Legalábbis egy ideig.
 

2. Szőrtelenítő krémet alkalmaztok

Ez talán a legkényelmesebb módszer, otthon is elvégezhető. A szakemberek azonban sokszor felhívják a figyelmet arra, hogy az ilyen készítmények nagyon sok káros anyagot tartalmaznak, ezért óvatosan kell velük bánni. Ha mindenképpen a szőrtelenítő krémet szeretnétek kipróbálni, akkor feltétlenül végezzetek a használat előtt bőrtesztet. Egy kevésbé látható helyen kenjetek a krémből egy keveset a bőrre, majd várjatok 24 órát. Ha nem mutatkozik semmilyen allergiás reakció, akkor használhatjátok, ha úgy gondoljátok.
 

3. Kozmetikushoz mentek szőkíteni

A szőkítés szintén egy jó megoldás lehet, ha mindenképpen zavarja a kislányt a szőre. Ezzel a módszerrel azonban a szőrszálak nem tűnnek el, csak kevésbé lesznek láthatóak. Ha nem túl sötét és nem túl sok szőrszála van a gyereknek, akkor jó megoldás lehet. Itt is érdemes azonban figyelembe venni, hogy a szőkítő is rengeteg káros anyagot tartalmazhat. Mérlegelni kell, hogy vajon mennyire veszélyes a gyerek fejlődő szervezetére nézve.
 

4. Borotvával szőrtelenítetek

A borotva talán a legelterjedtebb szőrtelenítési módszer. Bár nem veszélytelen, mégis sok kiskamasz ezzel próbálkozik először. Ha már beszélgettél a kislányoddal és mindenképpen zavarja a testszőrzete, de nem szeretnéd kemikáliáknak kitenni, akkor marad a borotva. Ma már nagyon sokféle, kifejezetten nőknek szánt borotvát lehet kapni. A legtöbb biztonsági elemekkel is el van látva, úgyhogy a megvágás kockázata nem olyan nagy. Mégis javasolt az első egy-két alkalommal a gyerek mellett lenni és megtanítani, hogy mire figyeljen oda.
 

5. Gyantáztok vagy epiláltok

A gyanta cseppet sem tartozik a fájdalommentes szőrtelenítési típusok közé. Bár kétségkívül kevesebb káros anyagot tartalmaz, mint a szőkítő és a szőrtelenítő krémek, mégsem biztos, hogy első alkalommal jó választás. A fájdalom, amit a gyantacsík letépése okoz, megijesztheti a gyereket. Ha úgy dönt, hogy otthon végzi el, akkor pedig nem is veszélytelen, mert vannak olyan gyantázó eszközök, ahol a gyantát melegíteni kell. Ha túlmelegíti, akkor meg is égetheti magát.

Az epilátor biztonságos szőrtelenítő eszköznek számít, bár itt is fontos, hogy ne hagyd magára első alkalommal. Érdemes felkészíteni a rá váró fájdalomra, hiszen ez a módszer sem túl kellemes.

Az említett csoportban voltak anyukák, akik a végleges szőrtelenítést is megemlítették, de a szakemberek ezt egyáltalán nem javasolják gyerekkorban.
 

Mire figyelj oda mindenképpen, ha a kiskamaszod elkezd szőrteleníteni?
 

Az első és legfontosabb dolog, hogy hallgasd meg. A gyerekek általában nehezen viselik a testükkel kapcsolatos változásokat.  Örülj neki, ha nyíltan beszélget veled róla, mert az azt jelenti, hogy megbízik benned. Hallgasd meg, válaszolj a kérdéseire, így később is bátran hozzád fordul majd. A tudat, hogy komolyan veszed őt és a problémáját, sokat jelent majd neki.

A kiskamaszok önbizalma elég sérülékeny dolog. Hamar rájönnek, hogy bizony nem egyformák. A külsőségek ebben a korban túl nagy hangsúlyt kaphatnak. Nem ritka, hogy egymást bántják az alakjuk, a hajszínük, a foguk vagy éppen a testalkatuk miatt. Erősítsd az önbizalmát, bíztasd, hogy fogadja el magát, és ha úgy érzed, hogy tudsz, akkor segíts neki – akár a szőrtelenítéssel kapcsolatban is.

Kép forrása: Sora Shimazaki fotója a Pexels oldaláról

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja