SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

10 dolog, amiért a gyerekek nem szeretnek iskolába járni

Tóth Nikolett [cikkei] - 2021-11-22
Egy 11 éves diák megnevezte azt a 10 dolgot, amiért szerinte a gyerekek nem szeretnek iskolába járni. A "Teen-meet-teen" konferencián többek között azt is megemlítette, hogy sok a házi feladat és hogy nem tanítják meg nekik azt, hogy nyugodtan hibázhatnak, sőt, erre szükség is van ahhoz, hogy megtanuljanak valamit.
10 dolog, amiért a gyerekek nem szeretnek iskolába járni

Ezért nem szeretnek a gyerekek iskolába járni


1. Tanárok

”Félünk a tanároktól és ez már az első pillanatokban kialakul, ahogy elkezdünk iskolába járni” mondja a 11 éves fiú. Talán nem is olyan nagy baj, ha valamennyire tartanak a tanáraiktól a diákok, de ettől persze még félni, rettegni nem kellene, az lenne a jó, ha egy egészséges tanár-diák viszony lenne közöttük, ahol a diák bizalommal fordulhat a tanárához minden kérdésben. Ne feledjük: főleg kamaszkorban nagyon fontos, hogy legyen a gyerek életében valaki, akire felnéz, aki a példaképe lehet, és legyen valaki, akivel olyan dolgokról is beszélhet, amikről a szüleivel nem mer. És erre egy tanár tökéletesen alkalmas lenne. Ha a gyerek nem félne tőle…


2. Félelem az osztályzatoktól

A diákok nemcsak a tanároktól, de az értékeléstől is félnek, attól, hogy mi lesz otthon, ha rossz jegyet kapnak. ”Az iskolában mindenki a jegyed alapján ítél meg, nem azt nézik, hogy ki vagy te valójában, csak hogy milyen jegyeid vannak” – mondja a 11 éves diák.


3. Félelem a hibáktól

Ez a harmadik ok, amit megnevezett a fiú. Lassan azt hihetjük, hogy az iskola egy terrorház, ahol mindenki rettegésben van. A gyerekek a diák elmondása szerint félnek elismerni, ha hibáztak. A tanárok ugyanis nem tanítják meg nekik, hogy hibázni nyugodtan szabad, sőt, szükség is van rá ahhoz, hogy igazán megtanuljunk valamit.


4. Bullying, megfélemlítés

Nem kell bemutatni a jelenséget. Régen is volt, de most talán még jobban eldurvult a  helyzet ezen a téren. Gúnyolódnak egymással az osztálytársak, de néha a tanárok is gúnyt űznek a gyerekekből, ha nem olyan ügyesek, mint a többiek. Tényleg szükség van erre?
 

5. Dolgozatok, amik rosszul vannak összeállítva

A diák szerint a dolgozatokkal az a baj, hogy sokszor nincs kifejtős lehetőség, hanem csak választani kell a megoldáslehetőségek közül. Így pedig a saját véleményüket nem tudják megfogalmazni a gyerekek.
 

6. Túl sok a házi feladat

”Egyszer annyi házi feladatot kaptam, 3 órán keresztül írtam. Amikor pedig végre felálltam, nem tudtam kiegyenesíteni a nyakamat. El kellett mennünk a sürgősségire, és utána egy hétig nyakmerevítőt kellett hordanom” – mondja a 11 éves fiú. És valóban. Az én környezetemben sem hallok mást, minthogy a gyerek nem tud lemenni a játszótérre, nem tud pihenni, festeni, vagy bármi szórakoztatót csinálni, mert tanulnia kell. Így volt ez az én időmben, és így van ez most is.


7. Nem lehetsz egyedi

Nem szeretik, ha valaki más, mint a többiek, ha kitűnik a tömegből az egyediségével. Inkább elnyomják, rákényszerítik, hogy legyen olyan, amilyen nem akar lenni.


8. Nem tanítják meg, hogyan legyünk boldogok

Nem az számít, hogy milyenek az érdemjegyeink, vagy hogy esik az eső vagy süt a nap, és még az sem, hogy otthon felejtettük-e a tornazsákot. Minden ember boldogságra született, és az iskola tökéletes hely lenne arra, hogy megtanítsák, hogyan is legyünk boldogok.
 

9. Nem tanítják meg, hogyan dolgozzuk fel az információt

Unalmas órák tömkelege helyett lehetne élvezetesen, érdekesen is magyarázni, hogy a gyerek megértse és felkeltse a figyelmét. A Youtube-on számos olyan tanárt láthatunk, akik a tananyagot a megszokottól eltérő módon mutatják be. Miért nem lehet ezt az iskolában is megvalósítani?
 

10. Az iskola nem készít fel az életre

A diák szerint az iskolában semmi olyasmit nem tanítanak, ami a felnőtt élet szempontjából fontos lenne, például hogy hogyan lehet takarékoskodni, bevételre szert tenni, azt megnövelni, és hogy hogyan kommunikáljunk egymással.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja