SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kalandozás a káoszban

Családinet [cikkei] - 2009-04-09
A gyerekeknek mindenképpen rendben kell tartaniuk a szobájukat?
Kalandozás a káoszban

Múlt héten egyik este a tíz éves középső gyermekem, aki már négy éves kora óta nem üdvözölt az ajtóban, ahogy hazaértem, lelkesen sietett elém. Ebből rögtön tudtam, hogy valami történt. Öt perces hímezés-hámozás után következett a klasszikus gyerek-bevezetés: "Meg kell neked mondanom valamit, de ne legyél dühös."
Majd megállíthatatlanul folytatta: "Nem mondom meg mi az, inkább megmutatom." Amikor megkérdeztem, hogy valami összetört-e, azt felelte: "igen, de nem olyasmi, ami fontos neked." Nagyon-nagyon okos fiú!

Kiderült, hogy délután az egyik barátja átjött, és bátorságát bizonyítandó  teljes erejéből nekirohant fiam szobafalának. Egészen megdöbbentett, hogy  a barátja ekkora lyukat tudott ütni a falon. Ki gondolta volna, hogy egy ötödikes át tud törni egy gipszkarton falat a mellkasával? Senki nem sérült meg és nem kapott büntetést, kivéve a falat, amelyen most egy csecsemő nagyságú lyuk éktelenkedik.

Tulajdonképpen, nem voltam kifejezetten kiborulva a történteken, de nem azért mert különösen nyugodt vagyok, vagy mert elfogadom a rombolást, ami három fiúval együtt jár egy házban. Nem, ennél a szobánál éppen föladtam az egészet. Nem azt tanuljuk-e meg mindnyájan a főiskolán, hogy nem számít milyen entrópia érvényesül? A fiam szobája egy kísérlet számomra. Hozzáadtam a lyukat a falon az általános őrültségi szinthez, ami a két idősebb fiam szobáját jellemzi. Mert, most jön a piszkos titok: én nem igazán követelem meg tőlük, hogy rendet csináljanak maguk után, ha a saját szobájukról van szó. Meglehetősen szigorú vagyok a ház közös részeivel kapcsolatban, de a saját felségterületüket illetően, hagyom, hagy csinálják, ahogy nekik jól esik. És nekik nagyon-nagyon rendetlenül esik jól. Lehet, hogy jó szülő vagyok (nem ellenőrzöm az életük minden apró momentumát), de az is lehet, hogy egyszerűen csak lusta.

Néhanapján azért megszáll valami démon, és teljes egészében kitakaríttatom velük a szobájukat. Ha ez bekövetkezik, a gyerekeim kicsit mindig megdöbbennek, készületlenül éri őket (igazság szerint engem is készületlenül ér), mert az esetek 98%-ában egy csöppet sem törődöm vele, hogy néz ki a szobájuk. Nem tudnám megmondani, mitől jönnek el ezek a pillanatok. Lehet, hogy hormonális, de utána mindig jön a dilemmázás magammal, arról, rá kell-e szorítanom a gyerekeimet, hogy tisztábban tartsák a szobájukat. A nővérem nagy rendet tartat a gyerekeivel, olyan eredményesen, hogy úgy néz ki a szobájuk, mint egy kép a Land of Nod katalógusban, így amikor átmegyek hozzájuk, sosincs kedvem eljönni tőlük.

Tehát az a kérdésem: rendben kell tartaniuk a gyerekeknek a szobájukat? És ha igen, miért? (Egyértelmű érvekre van szükségem.) Sokkal egyszerűbb, hogy nem törődünk vele, nem maradhatnék ennél?

Kép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja