SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Miért olyan hangosak a gyerekek?

- 2018-11-06
"Most mondd meg, kisfiam, miért ordítasz? Itt állok melletted, akkor is hallom, amit mondani akarsz, ha nem kiabálsz."
De sokszor hallottam ezt a mondatot szülőktől! Sőt, mi magunk is számtalanszor szólunk Fanninak, hogy beszéljen kicsit halkabban.
Miért olyan hangosak a gyerekek?

Múltkor egy anyuka megkérdezte, hogy mit csináljon, hogy a gyereke ne kiabálva kommunikáljon. Erre viccesen azt feleltem, hogy ne járassa oviba.

A probléma gyökere ugyanis innen ered. Fanni is azóta beszél hangosan, amióta oviba jár. Elég volt 2 órát bent töltenem az első évben egy nyílt napon, hogy megértsem, miért.
A gyerekek, amikor belemelegednek a játékba, hangosak lesznek. Egy átlagos csoportba 25-30 gyerek jár, ennyien már igen komoly hangzavart tudnak okozni.

Egy óvónő mesélte, hogy egyszer megmérték a zajszintet a csoportjában, és az bizony jóval az egészséges határérték felett volt. Azt mondta, hogy a gyerekek komoly zajártalomnak vannak kitéve, és egy-egy érzékenyebb idegrendszerű gyerek nehezen viselheti az ovis élettel együttjáró lármát. Azt is elmesélte, hogy vannak napok, amikor a szokottnál is zajosabbak a gyerekek, és olyankor még az ő feje is megfájdul a nap végére.
Sok gyerek nem szereti a délutáni pihenőt az oviban. Pedig erre nagy szükség van. Ilyenkor, még ha nem is alszanak, kicsit elcsendesednek, és pihen az idegrendszerük.

Miért olyan fontos a gyerekek számára a délutáni csendes pihenő?

Fanni az érzékenyebb gyerekek közé tartozik. Bár nagyon szereti az új csoportját, néhány napja elkezdett panaszkodni, hogy nem akar oviba menni. Először azt hittem, esetleg bújkál benne valami, mivel látványosan sápadt és beesett az arca. A gyönyörű nyári ragyogásnak már nyoma sincs. Ma hosszas beszélgetés után kibökte, hogy nagyon elfárad a hatalmas lármától, ami a csoportszobában van. Azt is elmesélte, hogy amikor már nagyon nem bírja a zajt, a fülére tapasztja a kezét.
Bár azt terveztem, hogy lassanként kiiktatjuk a délutáni pihenőket, beláttam, hogy Fanninak továbbra is nagy szüksége van rájuk. Az ovis nyüzsgés nagyon kimeríti, kell az a két óra délutáni alvás, hogy kicsit regenerálódjon az idegrendszere.

Ezenkívül holnap kiveszünk egy nap pihenőt. Tapasztalatból tudom, hogy jobb megelőzni a bajt. Amikor a gyerekek idegileg kifáradnak, könnyen megbetegszenek. Kihasználjuk hát a csodálatos időt és kilátogatunk a Margitszigetre. Pár óra a természetben a legjobb módja a feltöltődésnek.

Forrás: Lányomnak az életről
Indexkép: Flickrboudewijnberends

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja