SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Varázsoljunk állatkertet!

Családinet [cikkei] - 2009-11-13
Mennyi minden készülhet gesztenyéből! Elfogytak az ötleteid? Segítünk!
Készíts oroszlánt, elefántot, kígyót, zsiráfot, és egy struccot!
Ügyeskedjünk! Ötletek gesztenyéből - Varázsoljunk állatkertet!

Hozzávalók:
  gesztenye, 
  makk, 
  kisebb ágak, 
  tollak, 
  parafa dugó (karikákra vágva), 
  fogpiszkáló, vagy gyufaszálak,
  hurkapálca, 
  narancssárga, világoskék barkácsfilc, (anyag)
  narancssárga modellfilc, (A modellfilc nagyon korszerű anyag modellek és álarcok, kisebb dekorációk készítésére)
  fekete normál filctoll
  csomagkötöző zsinór,
  ár, a gesztenyék kifúrásához.

gesztenye figurál1. A frissen gyűjtött termésekbe még könnyen beleszúrható a fogpiszkáló, ami az állatok nyakát és lábát fogja képezni. A megszáradt makkokat, gesztenyéket felnőtt lyukassza ki árral, vagy kézi fúróval.
Mindegyik állat fejét fogpiszkálóval erősítsük a testre. Az arcokat filctollal fessük ki.

2. Az oroszlán farkát csíkra vágott barkácsfilcből készítsük, a sörényét pedig modellfilcből vágjuk ki. Úgy helyezzük a test és a nyak közé, hogy rászúrjuk a fogpiszkálóra.

3. Az elefánt  megáll a félbe vágott makkokon, melyeket fogpiszkálóval tudunk a testhez rögzíteni. Az ormányt és a füleket filcből vágjuk ki és ragasszuk fel. Az agyarakat rövidre tört fogpiszkálóból szúrjuk az ormány mellé.

4. A kígyót makkokból tudjuk elkészíteni, mégpedig úgy, hogy rövid fogpiszkálódarabokkal rögzítjük egymáshoz. A nyelvét egy előre kifúrt lyukba tesszük

5. A zsiráf nyakát kb. 8 cm hosszúságú hurkapálca fogja képezni. A füleket filcből ragasszátok a makkra, a két kis szarvat pedig rövid fogpiszkálóból szúrjátok  bele. Farkának erősítsetek rá csomagkötöző madzagot.

6. A struccot két lapos gesztenyére állítsuk, a lába két fogpiszkáló lesz, a farkát két tollból készítsük el, két szárnyát a tölgy szárnyas terméséből, fejét pedig makkból, melyet fogpiszkálóval rögzítünk.

7. Készítsünk kifutót az állatoknak:

A kerítést vékony ágak fogják képezni. Egy elem felépítése: 2 db 7 cm-es cölöp, 2 db 15 cm-es gally, (az ágakat a megfelelő hosszúságúra vágjuk). A két záró elemet egymást keresztezve erősítjük a cölöpökre a csomagkötözővel. Könnyebben megy, ha az egyik összetartja gallyakat, a másik pedig kötözi. A két cölöpöt beleállítjuk két parafakorongba Ezen fog állni a kerítésdarab.

 
Indexkép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja