SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így készíts könnyen karácsonyi ajtódíszt!

Családinet [cikkei] - 2014-11-26
Az karácsonyi időszak közeledtével nemcsak az adventi koszorút szokás beszerezni/elkészíteni, hanem az ünnepi ajtódíszt is. Most bemutatunk nektek néhány trükköt, amelyekkel ízléses és egyedi darabokat készíthettek.
Így készíts könnyen karácsonyi ajtódíszt!

1. Egyszerű ajtódíszek

A legkönnyebben elkészíthető ajtódíszekhez nincs szükségünk semmilyen alapra csak néhány fenyő vagy tuja ágra, amelyeket akár a kertünkből is beszerezhetünk. Tipp: A virágboltoknak valószínűleg van fenyőágakból, illetve más örökzöld növényekből is hulladéka, amelyeket, ha elkérünk tőlük, akkor kiváló hozzávalói lehetnek az ajtódíszünknek.

Ha már megvannak az örökzöld ágacskák, akkor kössük őket egy csokorba cérna vagy drót segítségével, ezután már csak a díszítő elemek hiányoznak. Rögzíthetünk dróttal például tobozokat, illetve apró masnikat, karácsonyfadíszeket, sőt, még akár különféle plüssből (vagy más anyagból készült) figurákat is az ajtódíszünkhöz.

Azért, hogy ne látszódjon, ahogy összefogtuk a kompozíciónkat, használjunk valamilyen szép, ünnepi szalagot, amelyből masnit kötve máris esztétikusabb látványt nyújt a díszünk. Innentől fogva már csak az a dolgunk, hogy lehetőségeink szerint kiakasszuk, vagy felragasszuk az ajtóra az elkészült művünket. Tipp: Ha ki szeretnénk függeszteni a díszünket, akkor ne felejtsünk el némi többletet hagyni erre a kötözésre használt drótból!

Szép karácsonyi masnit köthetünk az alábbi videó segítségével: 

2. Koszorúk

Ha van időnk kicsit bonyolultabb műveletekhez is, akkor készíthetünk igazán különleges koszorúkat is az ajtóra.

Természet ihlette koszorú

Az egyik legolcsóbb, mégis mutatós ajtódísz, ha olyan koszorút készítünk, amelyhez a természetből vesszük az alapanyagokat. Gyűjthetünk például különféle tobozokat és terméseket az erdőben. Használhatunk még akár diót, földimogyorót, szárított gyümölcsöket és fahéj rudakat is. Alapként szerezzünk be egy szalmakoszorút, amelyre rögzítsük ragasztópisztollyal az összegyűjtött hozzávalókat! Ha azt szeretnénk, hogy a koszorúnk illatozzon is, akkor vásárolhatunk előre illatosított, színezett potpourrikat is, amelyekből szintén ragaszthatunk az alapunkra.

Koszorú karácsonyfadíszekből

Ha van otthon régi karácsonyfadíszünk, az most jól fog jönni ehhez a koszorúhoz! Ha nincs, akkor beruházhatunk néhány új darabra. Tipp: Célszerű vásárolni egy olyan készletet, amelyben különböző méretű gömbök vannak. Így kitölthetjük a lyukakat. Ezen kívül még szükségünk lesz egy ragasztópisztolyra, meg egy fém vállfára (amihez a ruhatisztítóból juthatunk például hozzá). Ez utóbbi lesz a koszorúnk alapja. Formázzunk belőle kört, majd csavarjuk szét, és állítsuk akkorára, amekkora koszorút szeretnénk. (Nyilván egy nagyobb darabhoz több dísz kell, ezért annak drágább az előállítási költsége).

Mielőtt elkezdenénk ráfűzni a drótra a gömböket, húzzuk ki egy kicsit az akasztójukat, és nyomjunk oda pár csepp ragasztót. Majd miután visszatoltuk az akasztót, várjunk egy kicsit, amíg megszárad a ragasztó. Ezután fűzzük föl a díszeket!

Ha szeretnénk még ünnepélyesebbé tenni a koszorúnkat, akkor ne fűzzük végig, hanem felülre rögzítsünk valamilyen örökzöld leveleket, és/vagy egy szépen megkötött masnit. Ha túl hosszúnak bizonyulna a maradék drótunk, akkor vágjuk le a felesleget!


Képek: etsy.com, 
flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja