SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Túró torta

Szőke-Kiss Lászlóné Edina [cikkei] - 2011-05-10
Ezt a tortát mindenkinek ajánlom, mert lehet cukorral, vagy diétásan, cukorbetegeknek is készíteni. Mindegyik változata finom, és kiadós. Legalább 20-24 szeletre vágható, mutatós, születésnapra, vagy hétköznapokra egyaránt ajánlom, és gyorsan, egyszerűen készíthető.
Túró torta

Egyszerű túrótorta
(lehet cukorral, vagy folyékony édesítőszerrel, így cukorbetegek is fogyaszthatják)

Tészta :

  • 30 dkg liszt,
  • 25 dkg margarin,
  • 10 dkg porcukor vagy folyékony édesítőszer (az arány izlés szerint, de nem kell sok),
  • 3 db egész tojás.

Töltelék:

  • 50 dkg túró,
  • egy nagy tejföl,
  • 3 db tojás,
  • 3 ek. búzadara,
  • 5-6 ek. cukor vagy édesítőszer izlés szerint,
  • meggybefőtt vagy bármilyen gyümölcs.

Zselatin:

  • 2 kicsi csomag zselatin,
  • 4 dl bármilyen cukros lé (gyümölcslé, szörp, limonádé stb.), de a diétáshoz édesítőszer, vagy diétás üdítőitalt használunk, az én esetemben a meggybefőtt leve.

turotortaA tésztához valókat összegyúrjuk, és egy 20x30-as tepsibe sütőpapírt vágunk, úgy hogy az oldalára is kerüljön. Kinyújtjuk a tésztát, és belenyomkodjuk, úgy, hogy az oldalára is kerüljön tészta, mint egy tartóperem a töltelék részére.

A töltelékhez valókat összedolgozzuk, és egy kicsit, merülő turmix segítségével pépesítjük, majd belekeverjük a darabolt gyümölcsöt, vagy a befőttet. A tölteléket a tepsiben lévő tésztára öntjük, és előmelegített sütőben (légkeverésesben) 150 fokon, 90 percig sütjük. Hagyjuk kihűlni.

Amikor már nem meleg, a gyümölcslét és a zselatint elkeverjük, a megadott leírás szerint, felforraljuk, visszahűtjük egy kevés ideig, majd evőkanállal a torta tetejére kanalazzuk, a közepétől kifelé haladva. Hűtőbe tesszük, és amikor megdermedt a zselatin, akkor szeletekre vágjuk és tálaljuk. Nagyon kiadós laktató, így sokáig elég!

Jó étvágyat! smiley

2011. áprilisi pályázatra beküldött recept.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja