SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Januári Gondolatok

Tóth Sándor [cikkei] - 2013-01-18
A Bak jegyében kel a Nap minden év kezdetén. A jó hír az, hogy bár lassan, de azért növekszik a fény, az éjszaka naponta veszít erejéből. A Bak uralkodó bolygója Szaturnusz, a görög mondavilág Kronosza, aki hatalmának elvesztésétől való félelmében felfalta saját gyerekeit.
Januári Gondolatok

Ha analógiákban gondolkodunk, akkor rájöhetünk, hogy ez azóta sem változott. Mindannyian az idő gyermekei vagyunk, akiket előbb-utóbb „Ősapánk” lassan, de biztosan hamuvá változtat. Az elmúlástól való félelem minden emberben létezik bevallva vagy bevallatlanul. Ezen csak akkor lehet felülemelkedni, ha valaki elkezdi tanulmányozni az embert szellemtudományos módszerekkel. A természettudományok egy ponton csődöt mondanak. Minden felfedezés úgy tűnt, hogy előrevitte az emberi fejlődést, de aztán kiderült, hogy minden függöny mögött, ahova benéztünk, újabb függönyök voltak kifeszítve, melyek még mélyebb titkokat rejtettek. És a végső valóságra sosem derült fény. Az anyag vizsgálata sehova sem vezetett. A megvilágosodott elmék úgy fogalmaztak, hogy minden egyes részecske isteni kiáramlás, azaz a világ nem más, mint Isten manifesztációja. Ha ezt elfogadjuk, mármint a Teremtőt és a teremtést, akkor mi, a Föld legfejlettebb teremtményei, milyen alapon kételkedünk abban, ami éppen VAN? Kérdésre illendő válaszolni, így hát megteszem.

Az ember egy bonyolult, tökéletes egység. Alapja, belső magva, lényege olyan entitás, melyet különféle vallási, filozófiai és spirituális megközelítésből nevezhetünk szellemnek, léleknek, Egónak, Énnek, Isteni Szikrának.  Jómagam Örök Utazónak hívom az egyszerűség kedvéért. A földi létforma testet igényel, melyet a szülők teremtenek meg. Az újszülött kis testébe „költözik bele” az utazó. Ebbe a kehelybe kell úgymond belenőnie és össze kell szoknia, bele kell hangolódnia abba a ritmusba, melyet ez a tér-idő kereszt igényel. Ezért szoktam javasolni a szülőknek, hogy a legjobb, amit gyerekeikkel tehetnek az, hogy igyekezzenek biztosítani és állandósítani azt az életritmust, amely az egészséges felnőtté válás alapköve.
A születéssel megszületik az egyén, vagy ego. Mindenki sorssal születik és feladata van, nemcsak véletlenszerűen csöppen a világba. A sors alakulásába mindannyian beleszólhatunk. Ez a szabad akarat. Ami determinált azt nevezzük sorsfeladatnak. Az Örök Utazó megteremti azokat az élethelyzeteket, amelyek a sorsfeladat megoldásához szükségesek. Már a születés előtt kiválasztja azokat a tanítókat, nevezzük szülőknek, testvéreknek, rokonoknak, akik mintáikkal segítik a tanulási folyamatot. Az egyén fizikai teste is hordozza azokat az adottságokat, amelyek szolgálják a magasabb célt. Az ego nem ismeri a sorsfeladatot. Az a célja, hogy küzdjön azért, hogy érvényesüljön, hogy éljen és túléljen. Cselekedetei egy részét a halálfélelem motiválja. Az érzelmi és gondolati sík támogatja ezeket a cselekedeteket.


Ameddig nem ismerjük fel azt, hogy mi a dolgunk a világban, és csak egónk kicsinyes túlélési stratégiáin fáradozunk, addig boldogtalanságra kárhoztatjuk önmagunkat. Ha megértjük, hogy minden, ami történt, történik és történni fog az életünkben, értünk volt, van és lesz, akkor tettünk egy óriáslépést a boldogság felé.

Ha elfogadnánk azt, hogy halhatatlanok vagyunk, teljesen átváltozna az életünk. Ha nem ragaszkodnánk a fizikai világ káprázatához és elhinnénk azt, hogy semmi sem a mienk a világban csak kölcsön kaptuk egy kozmikus pillanatra, jobban figyelnénk egymásra. Gáncsolás helyett segítenénk egymáson, mert ezért születtünk.

Néha nézem a mai világot és elmosolyodok. Felnőtt embereket látok egy nagy EU kompatibilis játszótéren, ahogy kicsavarják egymás kezéből a lapátot, a vödröt, ahogy lerombolják a homokvárakat, sírnak, hisztiznek vagy éppen egy sarok magányában elrejtenek egy üveggolyót. És csodálkoznak, amikor értük jönnek és hazaviszik őket égi otthonukba, majd egy utolsó pillantással konstatálják, hogy minden áhított játékuk ott maradt gazdátlanul ebben a nagy földi homokozóban.

fotó: piqs.de

Tóth Sándor


Tóth Sándor
Asztrológus - tanár

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-70/450-77-97
E-mail: asztros@yahoo.com
Honlap: http://www.asztrologiaelemzes.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja