SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy új tantárgyat vezetnek be 2020-tól?

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-07-31
Új tantárgyként vezethetik be a digitális kultúrát: az angolszász mintára felépülő tárgy akár már 2020-tól része lehet a Nemzeti Alaptantervnek.
Egy új tantárgyat vezetnek be 2020-tól?

A Nemzeti Alaptanterv szakmai előkészítésében részt vevő Major Gábor, a Makerspace.hu ügyvezetője szerint néhány éven belül a magyar gyerekek oktatásának is része lehet a digitális kultúra – írja a Magyar Nemzet. Az öt éve működő Makerspace.hu elsősorban a szakképzés korszerűsítését és a pályaorientáció támogatását tűzte ki célul.

Digitális alkotóműhelyeikben (angolul a makerspace-ekben) a gyerekek valamilyen kerettörténet segítségével sajátíthatják el a lézervágó, a 3D nyomtató és egyéb eszközök használatát – úgy, hogy például közben szuperhősöknek képzelik magukat vagy egy okosvárost terveznek meg.

Az angol és magyar nyelven elérhető pedagógiai csomagot egyelőre főként magán és egyházi fenntartású intézmények rendelték meg, illetve szakköri és tábori keretek között használják, de Major Gábor reméli, hogy az új tanterv alapján az állami iskolák is használni fogják az anyagukat, mivel az pont a témába illik.

Hamarosan országszerte 60 digitális alkotóműhely jön létre uniós forrásból, és több centrum jelezte, hogy már szeptembertől elkezdik alkalmazni kísérleti jelleggel a programot. Az alkotók remélik, hogy azzal, hogy a diákok a saját tervezésű projektjeiket valósíthatják meg, olyanokat is sikerül elérniük, akiknél a hagyományos módszerek kudarcba fulladtak.

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: pixabay / pexels

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.
Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
A szerkesztő ajánlja