SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Értelmetlen tragédia: egy 19 éves fiú fulladt a Balatonba Siófokon

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2020-07-28
A fiatalember a barátaival szórakozott a Balaton partján, a vízibicikliről a vízbe ugorva érte a szerencsétlenség. A vízimentők néhány éve sokkoló kampány keretében hívták fel a figyelmet a körültekintő strandolás fontosságára.
Értelmetlen tragédia: egy 19 éves fiú fulladt a Balatonba Siófokon

A 19 éves fiú és barátai Siófokon tervezték eltölteni a hetet. Csütörtökön a strandon vízibiciklit béreltek, ahonnan a fiatal egyszer csak fejest ugrott. Csakhogy a víz azon a helyen mindössze ötven centiméter mély volt, így a fiúnak esélye sem volt: azonnal kitörte a nyakát, és meghalt – írja a veol.hu.

Barátai sokkot kaptak, amikor társuk nem jött fel a víz felszínére. Segítségkérésüket hallva a rendőrök és a fürdőzők is azonnal keresni kezdték a szerencsétlenül járt fiatalt, de nem találták meg. Végül egy strandoló lány akadt bele a holttestbe.


A biztonságos strandolás szabályai

2017 különösen sok vízi áldozatot követelő nyarán a szakemberek sokkoló kampányba kezdtek a Facebookon annak érdekében, hogy mindenki vegye komolyan a strandolás veszélyeit. Bejegyzésükben egy vízbe fúlt holttest ultrahangos képét mutatták, és kérték, hogy mindenki figyeljen oda strandoláskor.
 

Felhívásuk szerint a két legfontosabb dolog, hogy megfelelő úszástudás nélkül senki ne menjen a mély vízbe, illetve hogy ne ugorjunk fejest stégről vagy vízibicikliről anélkül, hogy előtte ne győződtünk meg volna arról, hogy elég mély a víz hozzá.

Néha biztos úszástudással rendelkezőket is utolérhet a tragédia, ezért vegyük figyelembe a következőket:

  • Ne ugorjunk fejest stégről sem pedig vízibicikliről anélkül, hogy előzőleg meg ne bizonyosodtunk volna arról, hogy elég mély a víz hozzá!
  • Figyeljük a viharjelzést! Első fokú riasztás esetén (percenként 45 villanás) nem szabad a parttól 500 méternél távolabb tartózkodni. Másodfokú jelzés esetén (percenként 90 villanás) azonnal el kell hagyni a vizet! (Kapcsolódó cikkünk: Mit tegyünk és mi az ami tilos villámlás esetén?)
  • Ne aludjunk el a gumimatracon, gumicsónakban! Idén már mentettek ki a Balatonból ily módon bajba jutott nyaralókat, akik egyszer csak a tó közepén ébredtek fel.
  • Figyeljünk a sziklákra, farönkökre, főleg a sekélyebb területeken! (Kapcsolódó cikkünk: A balatoni szabad strandok veszélyei - így kerültem a gyerekpancsolóból fekvőgipszbe pár óra alatt)
  • Vigyázzunk egymásra! Amennyire tőlünk telik, akadályozzuk meg, hogy ittas állapotban lévő barátaink vagy családtagjaink bemenjenek a vízbe!

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: szanyierika97 / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)
A szerkesztő ajánlja