SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így készíts papírsárkányt házilag

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-08-14
Ha már unjátok a strandolást, vagy véget ér a rekkenő hőség, menjetek a gyerekkel sárkányt eregetni! Az alábbi videó megmutatja, hogyan készítheted el a sárkányt te magad, az útmutató után ahhoz is adunk tippeket, hogy hol szokott kedvező lenni a széljárás.
Így készíts papírsárkányt házilag

Szükséges kellékek:
 

  • két viszonylag egyenes faág
  • olló
  • madzag
  • ragasztó
  • nagy méretű színes papír

A faágakat kösd úgy össze, hogy klasszikus kereszt formát kapj. Mérd le, mekkorák lesznek az így kialakítható sárkány oldalai. A nagyobb stabilitás érdekében a szomszédos sarkokat is kösd össze madzaggal.
Alul hagyd egy kicsit hosszabbra a madzagot, ez lesz majd a sárkány farka. Vágj le további három, egyenként nagyjából 30 cm hosszú madzagdarabot, erősítsd őket a felső három sarokra.  A másik végüknél kösd össze őket, majd ehhez erősítsd a maradék madzagtekercset – ez lesz az orsó.

Vágd ki a színes papírból a sárkány testét (az oldalak méretét már korábban lemérted), és ragaszd a fakerethez. A farokra is köss néhány papírdarabot, és várj a jó szélre!


Hova menjünk sárkányt eregetni?

Olyan terepet válasszunk, ahol nincs fa vagy pózna. A szélnek háttal álljunk, hogy könnyen belekaphasson a sárkányba. Ha ez nem sikerül, valószínűleg nem elég erős a szél, ebben az esetben forduljunk a széllel szembe, és kezdjünk el szaladni. A profik tapasztalatai alapján - többek között - a következő helyeken érdemes megpróbálkozni a sárkányozással:

Budapest és környéke:

Dunakeszi reptér, Dunakeszi Dechatlon, Kopaszi-gát homokos öböl, Kopaszi-gát félszigetcsúcs, Normafa, Hajógyári-sziget, Szentendrei ártér, Margitsziget.

Balaton:

Zánka: Füredi út – Tusakosi út által határolt terület, Siófoki fövenyes, Balatonszéplak-Fokihegy: a Szőlőhegyi út mögött,

Nyugat-Magyarország:

Székesfehérvár: Balatoni út közepe – Bakony utca vége, Várpalota: lőtér, Gyulafirátót, Bánd: Esseg várrom, Rácalmás: Rácalmási út  -Kecset utca között

Közép-Magyarország:

Kecskeméti eresztőhely

Kelet-Magyarország:

Rakamaz: Tisza-holtág

Kép: danielmills / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja