SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karácsonyfadísz golyós dezodor golyójából? - díszek saját kezűleg

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-10
Karácsonyfadíszt bármiből lehet készíteni, csak egy kis fantázia kell hozzá! Ajándékba is adhatjuk, vagy ajándékkísérőnek.
Karácsonyfadísz golyós dezodor golyójából? - díszek saját kezűleg

Egyszer, amikor épp ki akartam dobni egy kiürült golyósdezodort, azon gondolkodtam, hogy kár érte, nem lehetne-e valami másra tovább használni, legalább egy részét... Egy tompa hegyű kés segítségével kipattintottam a golyót és rögtön tudtam, hogy karácsonyfadísz lesz belőle (de persze más is lehet - tessék kitalálni!). Azóta minden golyót kimentek, és a szebb dezodoros üvegeket is elteszem, egészen apró tárgyak lakhelyéül.

A golyót alaposan megmossuk, megszárítjuk.
dísz deo-golyóbólAkasztót legegyszerűbben, a kifújt tojásokéhoz hasonlóan, egy kis papírkorong és fonál segítségével készítünk. A papírkorong közepébe bökünk egy varrótűvel, áthúzzuk a fonalat (ha van arany-, vagy ezüstszínűt) aztán a tűvel visszaszúrunk a lukba. A hurkot tetszőleges hosszúságura hagyjuk és egy apró csomóval rögzítjük a korong alján. Így ragasztjuk fel a golyóra, és már díszíthetjük is!
Drótból is készíthetünk akasztót, kúpfogó és harapófogó segítségével. Egyszerű vörösréz gémkapocs is megteszi, ha kiegyenesítjük. Egy két centis drótot két végén ellentétesen meghajlítva, egy pici nyolcast kapunk, ezt derékszögben meghajlítjuk, és egyik felét a golyóra ragasztjuk pillanatragasztóval.
De díszesebb foglalatot is adhatunk leendő karácsonyfadíszünknek! A kiegyenesített gémkapcsot feltekerjük "kakaós csigává", közepén az első hurkot derékszögben kihajtjuk. A külső végét kifelé hajlítjuk egy kis kunkorrá, így még izgalmasabb lesz! Aztán rásimítjuk a golyóra, hogy kövesse, annak görbületét és felragasztjuk.
(Ha nem festéssel díszítünk tovább, hanem egyéb technikával, akkor érdemes a végén rátenni a foglalatot.)


A porózus felületen minden festék megtapad, bátrad próbálkozhatunk. Már alkoholos filctollal is hangulatos, vidám díszeket készíthetünk, de becsomagolhatjuk alufóliába is, vagy egy csoki aranyszínű papírjába, vagy matricát ragaszthatunk rá, szalvéta-technikát is alkalmazhatunk! Bármit, ami eszünkbe jut, ha kéznél van és megihletett a kis golyó!



Ha még nem fogyott ki a dezodorunk, akkor a régi, megkopott üvegdíszeinket is megújíthatjuk hasonló technikákkal. Én arany-, ezüst filctollat, üvegfestéket és körömlakkot szoktam használni. A gyöngyházfényű körömlakk fantasztikusan néz ki sötétebb matt díszeken!


Egyszerű, de annál mutatósabb karácsonyfadíszt készülhet eltett átlátszó színes bonbonos fóliákból is. Egy kisebb papírgombócot beburkolunk alufóliába, majd beletekerjük a színes fóliába, két végét szaloncukorszerűen cérnával megkötözöm. Készülhet fehér vagy színes selyempapírból is az álszaloncukrunk, vagy egyenest az üres, díszesebb szaloncukor papírjába is csomagolhatjuk a papírgombócot, és tehetjük vissza a fára!

Jó készülődést és Boldog Karácsonyt!

***

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja