SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hóember befőtt, Rókácska hóesésben - ajándékok saját kezűleg

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-16
Egyszerű, kedves ajándék, gyerekek is készíthetik!
Hóember befőtt, Rókácska hóesésben - ajándékok saját kezűleg

Hóember a hóesésbenAz ötletet barátnőm egyik saját készítésű ajándéka adta. Vett egy üres boros üveget, félig teletömte vattával, a dugó aljára madzaggal egy angyalfigurát erősített, és megpróbálta betuszkolni az üvegbe, melynek szája szűknek bizonyult és csak a feje fért át. Így most csak egy angyalfej kering körbe-körbe a vatta felhők felett! Mindamellett felettébb nagy sikere volt. :)

Én már - okulva példáján - egy szélesebb szájú üveggel próbálkoztam...

Egy nagy befőttes üveg aljára ragasztottam egy réteg vattát. Aztán egy keményre gyúrt papírgombócot, picit beragasztóztam és beborítottam egy vékony réteg vattával. Egy kisebb papírgombócot is bevontam vattával, és a nagyobb tetejébe ragasztottam. Vettem két vattapamacsot, nedves tenyérrel, kemény kis gombócokká gyúrtam, ez lett a két karja, ezeket is a törzshöz ragasztottam. Most jön az arca! Kicsi fekete gyöngyöket ragasztottam fel a fejre - mint az igazi hóemberek szén szeme, -szája. Kabát gomboknak is tettem belőlük a hóember hasára. Répa helyett egy keskeny narancssárga papírcsíkot sodortam össze és ültettem az arca közepébe. Mosolygó szája két szegletébe egy-egy kis vattagombócot tettem és szemöldököt is sodortam vattából neki. A fejfedőt egy piros papírcsíkból és korongból alakítottam ki, de használhatunk gyűszűt, vagy dióhéjat is. Az én hóemberemnek egy száraz lekonyuló rozmaring ágacska van a kezében, seprű gyanánt, de lehet akár hurkapálcából vándorbotot is készíteni, feltéve, hogy vándor-hóemberről van szó!
A hóeséshez gyúrtam számtalan kis vattagombócot, és csak úgy találomra felragasztottam az üveg belső falára. Ha lassan körbeforgatjuk, tényleg olyan, mintha esne a hó! Most beültethetjük a hóemberünket a hóesésbe! (Egy kis ragasztót teszünk alá, ne mocorogjon!) A tetejét rácsavarva, ráköthetünk színes madzaggal egy kis anyagdarabot is, mint az igazi befőtteknél.





A kisrókás üvegnél, ugyanúgy járunk el, mint a hóemberesnél. A rókácska készülhet kiégethető gyurmából, vagy papírból is, de készen vásárolt kis figurákat is tehetünk az üvegbe (figyelembe véve, persze az üveg száját! :)

Örömteli ajándékkészítést és boldog Ünnepeket!

***

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja