SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 2.: Ünnepi ingecske

Családinet [cikkei] - 2009-12-01
Ünnepi ingecske jócselekedetekkel díszítve. Ismerd meg a történetét! Meséld el gyermekednek, biztosan ki akarja próbálni. Meglátod sok jót hoz.
Adventi készülődés 2.: Ünnepi ingecske

Az igazi karácsonyra hangolódás nem csak abból áll, hogy feldíszítjük a lakást, ajándékokat vásárolunk, süteményt sütünk, a lelkünkben is készülni kell az ünnepre.  Olyan örömmel és érdeklődéssel kell várakoznunk, mint a gyerekek. A gyerekekben még él a csoda hite, őszintén hisznek a jóban. Ahhoz, hogy ez sokáig megmaradjon a lelkükben, meg kell erősítenünk őket. Rá kell vezetnünk annak az érzésére a gyermekeket, hogy jót tenni, segíteni, jónak lenni igenis jó és érdemes.

Az advent jegyében ösztönözzük a gyerekeket jócselekedetre! De semmiképp ne azért, hogy karácsonykor megkaphassák a legdrágább ajándékokat, hanem, hogy saját maguk tapasztalhassák meg, milyen érzés az, ha életkoruktól függetlenül megpróbálnak valami igazán jót tenni. Meséljünk nekik példákat a saját életünkből, hogyan küzdöttünk meg a nehéz helyzetekkel, hogyan lettünk úrrá a gondokon, miként segítettünk másoknak, és mit kaptunk mi magunk, milyen volt az, amikor mi szorultunk segítségre és meg is kaptuk azt.

Milyen jócselekedetet várhatunk el a gyerekektől?

A gyerekek, ha adnak, akkor feltétel nélkül adnak mindent: mosolyt, rajzot, puszit… Ne várjunk óriási dolgokat, csak annyit, amennyit a gyerek egyénisége és életkora megenged. Például köszön a szomszéd néninek, magától rendet rak a szobájában, engedi játszani a testvérét a játékával, nem verekszik, saját készítésű ajándékkal lepi meg az ismerős nénit…, a jócselekedetek tárháza áll előttük.
Érdekesebbé tehetjük a dolgot, ha kézzel fogható jele is lesz a gyerek adventi jócselekedetinek. Készítsünk ünnepi ingecskét! De akár mi, felnőttek is „játszhatunk” egy kicsit.
ingecske


Diákmisén szokott elhangozni a történet, hogyan készült az „Ünnepi ingecske jócselekedetekkel díszítve".

A gyerekek fehér papírból kivágtak egy kis ingecske formát. (A forma itt elérhető.) Többször félbehajtották és ferdén bevagdosták. Aztán minden alkalommal, amikor valami jót tettek, behajtottak egy kis bevágást. Karácsonykor a kis ingecskét elővették, szétnyitották, és tátott szájjal vették tudomásul, hogy a papírlapból egy gyönyörű csipkés ingecske készült. Minél több jócselekedete volt egy gyereknek, annál szebb lett az ingecskéje. A gyerekeket öröm járta át, hálából pedig a kis ingecskéket odatették a jászol mellé a kisjézusnak ajándékul.

Meséljük el minél több gyereknek ezt a történetet, mutassuk meg nekik a formát, és biztos, hogy önszántukból akarnak majd jócselekedetekkel díszített ingecskét készíteni. Egy gyerek több ingecskével is készülhet az ünnepre. Meglátjuk, tudnak még meglepetéseket okozni és jót tenni a gyerekek! 
 
Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

Láttad már Karácsonyi kifestőinket?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja