SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 20.: Csomagolj karácsonyi ajándékot zölden! - Furoshiki

Családinet [cikkei] - 2009-12-19
A japánok már hosszú évszázadok óta használják a Furoshiki csomagolási módot. Vagyis egy kendőbe csomagolnak ajándékot. Próbáld ki Te is!
Adventi készülődés 20.: Csomagolj karácsonyi ajándékot zölden! - Furoshiki

A szó jelentése el is meséli a Furoshiki történetét: a fura fürdőt jelent, a shiki pedig szőnyeget. Régen a közfürdőkben ilyen kendőkön állva Furoshiki vetkőztek le és ebbe csavarták ruháikat, hazafelé, meg a nedves törülköző-kimonót vitték benne. A leggyakoribb méret a 105x105 cm, de vannak ágytakaró méretűek és egész aprók is. Furoshiki bor

Általában pamut vagy lenvászon furoshikit használnak, ritkábban, főleg ajándékok csomagolásánál selyemből készültet. Gyakorlatilag bármit be lehet vele csomagolni, a hétköznapokban batyut, vagy táskát csomóznak belőle, és úgy használják, mint mi a bevásárlószatyrot, vagy a táskát. És ha épp nincs rá szükség, akkor kicsire összehajtják és zsebre vágják, a következő használatig.

Furoshiki kosár
Nagyon sokféle csomózási mód ismert, igazából csak a képzelet szab határt számuknak, lehet bátran kísérletezni, de kezdetnek megmutatunk pár ötletet kedvcsinálónak.

Ez a fajta kendőbe csomagolás növeli az ajándék értékét, hiszen maga a kendő is ajándék, amit bármire felhasználhat a megajándékozott, esetleg ő is továbbadja, legalább az ötletet és ő is kendőben csomagolja legközelebb az ajándékot.

 

alapcsomó

csomagolásüveg

 

 

 

 

 

 

kendős

nyuszicsomó

 

 

 

 

 


Indexkép: en.wikipedia.org

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja