SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 22.: Hogyan díszítsük fel karácsonyfánkat?

Családinet [cikkei] - 2009-12-21
A fenyőfa kiválasztás és feldíszítése nem könnyű feladat, főleg, ha valami újra vágyunk. Karácsonyfa díszítési tippek a fenyőfa kiválasztásától az utolsó simításokig.
Adventi készülődés 22.: Hogyan díszítsük fel karácsonyfánkat?

A fenyőfa

koszorúVálassz olyan fát, - például a lucfenyő - aminek szép szellősen helyezkednek el az ágai. A legtöbb fűzér, dísz jól mutat rajta. Ha nehezebb üveggömböket, díszeket szeretnél a fára tenni, akkor célszerűbb egy erősebb, vastagabb ágú fenyőfajtát választani, mint amilyen az ezüst-, a normandiai- vagy az erdeifenyő. És persze az sem utolsó szempont, hogyha gyerek van a háznál, akkor nem a legszúrósabb fenyőfát vigyük haza.gömb

Olyan méretű fát válassz, ami legalább 30 centivel alacsonyabb a mennyezetnél, és elég kényelmes távolságra van a szoba falaitól, hogy feldíszítve minden oldalról jól mutasson. Díszítés előtt legalább egy nappal korábban hozd be a szabadból a fenyőt, és szabadítsd meg kötelékeitől, hogy hozzászokhasson a szoba levegőjéhez, és az ágai is szépen visszaereszkedjenek az eredeti állapotukba. A görbe vagy földet érintő ágakat metszőollóval vágjuk le.
Érdemes víztartályos fenyőfatalpba állítani a fenyőt, akkor tovább gyönyörködhetünk benne.

boapehely
Fények

A díszítést az izzósorral kezdjük. Felülről lefele haladjunk. Először a törzs körül fonjuk a fűzért majd az ágak végeinél, lehet színeset vagy egyszínűt, villogóst vagy állófényűt, de akár kombinálhatjuk is őket. Úgy számoljunk, hogy egy 30 centiméteres területre legalább 50 kis fényecske jusson, de ha igazá
üveggömbn csillogó hatást szeretnénk elérni, akkor akár kétszer ennyit is feltehetünk.

Díszek



Nehezebb díszeket akaszd a fatörzséhez közelebb, a könnyebbeket az ág közepére a legkönnyebbeket a végeire. A legszebb díszeket, vagy a család kedvenceit a főhelyen, a fa elülső részén helyezd el, hogy mindig szem előtt legyenek.
Időnként nézd meg pár lépés távolságból a fát, hogy egyenletesen helyezkednek-e el a díszek rajta, nem maradt-e üres felület. A fényes üveggömbök, szépen visszaverik a fényt és ragyogóan betölthetik ezeket a foltokat.

Utolsó simítások
piros
Most jönnek a boák, a csillogó füzérek. Ezeket is fentről lefele haladva tesszük fel. A vékony füzéreket lehet párban is feltenni, az egyik lazábban, nagyobb ívben omlik alá, míg a másik egy kicsit feszesebben, magasabban helyezkedik el. A dús vastag boák öltöztetik fel legegyszerűbben a fát.
Az ágak középső részén vezesd körbe a füzéreket, a díszek között, egyre lazábban, nagyobb ívben, ahogy haladsz lefele.



Indexkép: lumpi/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja