SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes, saját készítésű karácsonyfadíszek, örömteli ötletek... 1. rész

Schneider Csilla Krisztina (SCSK) [cikkei] - 2011-12-05
A nagy karácsonyi rohanásban talán pont azt felejtjük el, amiről az ünnep szól...
Karácsonyi csillogás helyett most olyan dekorációkról, ötletekről írok, melyek segítségével természetes, és egyszerűen beszerezhető alapanyagokból is maradandó díszeket tudunk ajtóra, asztalra vagy a fára varázsolni.
Természetes, saját készítésű karácsonyfadíszek, örömteli ötletek... 1. rész

rafia_angyalkaNagyon kedvelem a karácsonyi vásárokat. Sült gesztenye illata száll, és az emberek kincsekre vadásznak a tömegben… Bizony lehet kincsekre is találni. Horgolt angyalkák, csuhétündérek, dióból készült felakasztható kis bölcső… és még ki tudja, mi minden sorakozik a kézművesek asztalán. Idén elhatároztuk, hogy nem vesszük elő a régi csillogó gömböket, a fénylő csillagokat, arany és ezüst díszeket. Hanem… természetes anyagokból egy különleges fát fogunk állítani. Persze csak ha idén is jók voltunk, és hoz az angyalka reggelre egyet. Általában ferde fenyőfát szokott hozni, ezért leleményes trükköket kell bevetni néhány optikai csalódás érdekében. Tehát elhatároztuk, hogy idén a sziporkázó, csillogó dekorációk és díszítések helyett visszatérünk a régi gyökerekhez, a természetes anyagokhoz. Ezek a díszek semmivel sem visszafogottabbak, mint az üveggömbök, csak egészen más energiát sugároznak. Letisztult, nyers és mégis fenséges hangulatot közvetítenek. Egyszerű alapanyagokból egészen különleges díszeket készíthetünk. A kreativitás persze elengedhetetlen hozzá. Most alapötleteket szeretnék megosztani, melyeket érdemes kombinálni. Néhány dísz elkészítése után újabb inspirációink fognak támadni, és már nem tudunk ellenállni a kísértésnek, hogy az ajtódísz után a fára is saját készítésű angyalkát tegyünk. Nem mondom, hogy nem időigényes, de remek és emlékezetes elfoglaltság gyermekünkkel, vagy esti beszélgetés közben.

rafia

Te is segíthetsz szebbé tenni az SOS gyermekfalvakban élő, családjukat vesztett gyerekek karácsonyát!Az egyik nagy bevásárlóközpont kertészeti osztályán kalandoztam, amikor a kötöző rafia és én egymásra találtunk. Nagyon kedvező árban kapható itt a dekorboltokban beszerezhető társaihoz képest. A rafia csodálatos anyag. Könnyen alakítható, nem szakad, számtalan felhasználási területe (szőlő kötözése, batikolás, befőttes üveg díszítése…stb.) sokféle dekorációs célra teszi alkalmassá. A rafiából néhány egyszerű trükkel tündért vagy angyalkát készíthetünk. Kartondoboz oldalából kivágunk egy négyzetet. Lehet úgy 10 cm-es az oldala. Feltekerjük a rafiát rá. Legalább húsz körbetekerés legyen. Ha közben rövid a rafiaszalag, akkor csomózzuk össze. Ezután a karton szélénél fűzzünk be újabb szalagot és csomózzuk meg. Alul a karton alján felvágjuk a rafiát. Ez lesz a szoknyája. Majd kialakítjuk a fejet, a köteget a nyaknál ismét elkötjük. A figurát megigazgatjuk. Felpöndörítjük a szoknyáját, akasztót készítünk hozzá rafiából vagy cérnából. A szárnyakat a hátára kötjük. A szárny tulajdonképpen nem más, mint egy masni, természetesen rafiából. A masni két fülecskéje lesz a két szárnya a figurának. A rafia festhető. Vöröshagyma levét nem csak a tojások festéséhez lehet használni, hanem a karácsonyi díszek elkészítésénél is hasznos lehet. Összeállíthatunk olyan angyalkát is, amelyiknek fagolyó a feje, így még tökéletesebbek az arányok. A fagolyóra gyapjúfonalból ragasszunk hosszú hajat a tündérnek! A fotómon látható angyalkát úgy készítettem el, hogy egy polisztirol golyót régi zsákvászonnal vontam be. A figura teste egy háztartási guriga, melyet rafiával ragasztottam körbe, majd a vászon alá erősítettem. A haja fonál, rávarrtam a fejre. Karjait rafiából fontam. Díszítésnek bármilyen kis maradék szalag, gyöngy felhasználható. Nálunk ő lesz a csúcsdísz idén. A guriga remekül felhúzható a fenyőfa tetejére.

rafia_angyalka_

Rafiából fonhatunk hosszú fonatot, melyet feltekerhetünk, vagy rövidebb karikát is kialakíthatunk, melyre hurkolással még több egyforma hosszú csíkot rögzítünk. Így egy kócos csillagot kapunk. A rafia tojáshéj színű, nagyon jól kiemelkedik a sötét, zöld fenyő hátteréből majd. Ha nagyobb csillagot, vagy angyalkát készítünk, csúcsdíszként is pompázhat. Ha apró kis angyalkát készítünk, akkor szárított masni tésztából ragaszthatunk neki szárnyakat!

csillag

No, de nézzük, mire lehet még szükség. Szerezzünk be tobozokat. Mi Zalánnal, kisfiammal már az ősszel a fenyők alatt a legszebb tobozokat felkutattuk és összegyűjtöttük. Natúr tobozokat szoktunk cérnára vagy hímzőfonalra fűzni, és azt rakjuk a fára. Meglepő, hogy a fenyőre tulajdonképpen a virágát tesszük fel díszként, de nagyon kedves, dekoratív lesz tőle a fa. Aki nem akar ennyire letisztult lenni, az aranyra vagy ezüstre is festheti, de akril festék is kiváló, ha nem túl gyantás a toboz.

tobozdisz

Meghitt készülődést, áldott ünnepeket kívánok!

Természetes, saját készítésű karácsonyfadíszek, örömteli ötletek... 2. rész
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja