SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tanácsok a gyökeres fenyőfa életben tartásához a NÉBIH-től

Családinet [cikkei] - 2013-12-23
Kockázatos választás a gyökeres karácsonyfa az élő növény szempontjából, de gondos odafigyeléssel azért a fenyő számára is túlélhetők az ünnepek - írja a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH), amely tanácsokat is ad a gyökeres fenyőfa életben tartásához.
Tanácsok a gyökeres fenyőfa életben tartásához a NÉBIH-től

Mint a NÉBIH Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatóságának MTI-hez eljuttatott tájékoztatójában olvasható, a karácsony táján értékesített konténeres fenyők egy része nincs rendesen begyökeresedve, hiszen az árusítás előtt általában egy-két héttel ültetik őket a konténerbe. A meleg lakásban a növényt stressz éri, a párologtatása fokozódik, nem tud megfelelő vizet felvenni, emiatt a tartalékaiból táplálkozik és így legyöngülhet. Ráadásul a díszítés során a fa tűlevelei is megsérülhetnek.
    
Ha konténeres fenyőt vásárolunk, a lomb felfelé való húzogatásával ellenőrizzük le, hogy jól be van-e gyökeresedve - írják. A jutazsákba csomagolt gyökérzetű fenyőt olyan edénybe kell ültetni, amely a földlabdát körös-körül legalább 5 centiméterrel meghaladja.
   


A fenyőt a fagy beálltával hűvös, világos helyiségben kell tartani, de az ünnepek idejére is a lakás világos, 15 fokot meg nem haladó hőmérsékletű helyiségében érdemes elhelyezni, ha pedig melegebb helyre kerül, akkor minél rövidebb ideig szabad bent tartani. A fenyőfa kiszáradt talaját rendszeresen kell öntözni, az ünnep után pedig a kiültetésig ismét hűvös, világos helyen kell tárolni.
    
Hosszabb fagymentes periódus beálltával meg lehet kísérelni a fenyőfa kiültetését a kertbe, tavasszal gondoskodni kell a tápanyag-utánpótlásról, és az őszig tartó rendszeres öntözésről. A legyöngült növényeket a kártevők gyakran megtámadják, ezért figyelemmel kell kísérni esetleges megjelenésüket.
    
Figyelmeztetnek arra is, hogy a kerteknek ritkán szép dísze a karácsonykor benn tartott, és később kiültetett fenyőfa, az így sérült fa rendszerint örökre féloldalassá vagy szabálytalanná válhat.

Forrás: MTI

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja