SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készítsünk adventi koszorút!

Családinet [cikkei] - 2014-11-26
Ha magunk készítjük el az adventi koszorút, akkor biztosak lehetünk benne, hogy minden alkalommal egyedi, saját ízlésünknek megfelelő darabokat tehetünk az asztalra. Ráadásul sokkal olcsóbban, mintha vásárolnánk őket!
Készítsünk adventi koszorút!

A következőkben bemutatjuk, hogy miként állítsuk elő a hagyományos adventi, és miként a design, modern díszítő elemeket.

Hagyományos adventi koszorú

Mindenképpen szükségünk lesz az elkészítéséhez egy szalmakoszorú alapra. Ezt fogjuk kidekorálni. Kell még valamilyen örökzöld növény (pl. fenyőág vagy tuja), 4 db ízlésünknek megfelelő gyertya (teamécses itt nem jó), valamint dekorációs anyagok ízlés szerint. Továbbá a rögzítéshez drótok vagy ragasztópisztoly.

1. lépés

Vegyük elő az örökzöld ágakat, amelyeket akár a kertünkből is beszerezhetünk. Ám ha erre nincs lehetőségünk, akkor kérjünk valamelyik virágüzletből maradék fenyőágakat. Ezek tökéletesek lesznek számunkra.

Dróttal vagy ragasztópisztollyal rögzítsük az alapkoszorúra az ágakat. Ha valahol túlságosan kilógnának, akkor ollóval vagy metszőollóval vágjuk le a felesleget.

A zöld növényzet felhelyezésére kiváló eszközök az olyan S-alakú drót darabok, amelyeket a díszek felakasztásához árulnak. Csak formázzuk meg őket U alakban és máris felszúrhatjuk velük az ágakat.

Ha tuját használunk, akkor akár azt is megtehetjük, hogy az egész koszorún körbetekerjük a növényt, hiszen ennek ágai sokkal hajlékonyabbak, mint a fenyőé. Ilyenkor egy erős zöld cérna is elég ahhoz, hogy a koszorúhoz rögzítsük a növényt.

2. lépés

Miután beborítottuk növényekkel a koszorút, jöhet a díszítés, és a gyertyák felhelyezése. Utóbbiak rögzítéséhez szintén használhatunk ragasztópisztolyt, de az is jó, ha egy vastagabb fémdarabot nyomunk a koszorúba, amelyre rászúrjuk a gyertyákat. Tipp: Próbáljunk meg olyan gyertyákat választani, amelyek „befelé égnek”, így a viasz nem fog ráfolyni a koszorúnkra.

A díszek rögzítéséhez szintén remek eszköz a drót vagy a ragasztópisztoly. Ízlés szerint használhatunk szalagokat, szárított gyümölcsöt, illatos fűszereket, karácsonyfadíszeket stb. Ha akarjuk, akkor magára a gyertyára is köthetünk szalagot, de magára a koszorúra is felszúrhatjuk őket.

Modern, design adventi díszek

Ezek az adventi díszítő elemek szintén méltó díszei lehetnek az asztalnak. Ráadásul rendkívül egyszerűen, és kis költséggel elkészíthetőek. Ezekből mutatunk most be kettőt.

Talpas dísz

Hozzávalók: 4 db talpas pohár, 4 db gyertya, szalagok, fenyőágak, kisebb tálca vagy üvegedény, némi karácsonyfadísz.

1. lépés

Fogjunk négy vastagabb gyertyát (a legjobb az, ha olyan szélesek, mint a pohár talpa), és tekerjünk köréjük tetszés szerint szalagot. Lehet akár masnit is kötni rájuk, de az is mutatós, ha csak szimplán beborítjuk az aljukat egy-egy szalag darabbal. A két végüket pedig ragasszuk össze! Használhatjuk az advent színeit (lila, rózsaszín), de bármely más nekünk tetsző színt is.

2. lépés

Válaszunk ki 4 db talpas poharat (boros vagy sörös pohár a legjobb), majd tegyük őket lefordítva egy tálcára, úgy, hogy néhány darab karácsonyfadísszel töltjük meg őket. Ha ezzel kész vagyunk, akkor rakjunk fenyőágakat a poharak köré.

Legvégül pedig tegyük fel a gyertyákat a talpakra, és már kész is vagyunk!

Tortatartó dísz

Hozzávalók: 1 db tortatartó, 4 db gyertya, fenyőágak vagy bogyós gyümölcsök.

Ez az egyik lehető legegyszerűbb, ugyanakkor mégis látványos asztaldísz, amit adventre készíthetünk. Csak fogjunk egy tortatartót, és tegyünk rá 4 vastagabb gyertyát, amelyek lehetnek különböző nagyságúak is. Amikor ezzel készen vagyunk, nincs is más dolgunk, mint fenyőágakkal – vagy az őszi időszakban termő bogyókkal, pl. madárberkenyével – körberakni a tálat. Egyszerű és mutatós!


Képek:
cheap-and-chic-look.blogspot.dkmybungalow.org, pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja