SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Valódi vagy műfenyő? - Melyiket válasszuk?

Családinet [cikkei] - 2019-12-12
A kérdés, hogy valódi vagy műfenyőt válasszunk, karácsony táján valamennyiünkben felmerül.
Valódi vagy műfenyő? - Melyiket válasszuk?

Ugyan a vágott fát évente újra megvásároljuk, ez mégis kevésbé károsítja a környezetet. Ahhoz, hogy a műfenyő környezetbarátabb legyen, 20 évig kellene használnunk. Ebből a szemszögből az élő fa mindenképpen a jó döntés. Viszont ha a kényelemre utazunk és a karácsonyfával járó munkát is csökkenteni szeretnénk, a műfenyő lehet az ideális választás. Ez időt takarít meg nemcsak a vásárlók, de a termesztők számára is, hiszen egyetlen élő fa termesztése akár 8-12 évig is eltarthat.

Persze a fa karácsony utáni sorsa is fontos szempont. Amíg az élő fa újrahasznosításáról évente gondoskodnunk kell, a műfenyőt egyszerűen bedobozolhatjuk, és már mehet is a tárolóba. Viszont ha meg szeretnénk válni a műfenyőnktől, sokkal nagyobb bajban leszünk. Sajnos, mivel ezek a fák sokszor műanyagból és fémből készülnek, az újrahasznosítás nehézkes lehet, és sokszor lehetetlen.

Hogy végül ki, miért és milyen karácsonyfát választ, persze személyes preferenciára épül, amit sokszor a gyerekkori élmények befolyásolnak. Ennek ellenére a ShopAlike csapata elkészített egy infografikát, ami végigvezet a különböző karácsonyfák életén. Akár élőfa-rajongó vagy, akár inkább a műfenyőt kedveled, ezek a tudnivalók megváltoztathatják a véleményed.

Ki tudja, még az is lehet, hogy jövőre Észtország példáját követve inkább régi ablakokból építed a karácsonyfád.

Karácsonyfák élete

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: JillWellington / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja