SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Így minimalizáld a veszélyt vadkempingezés során

Kovács Ildikó [cikkei] - 2023-07-11
A vadkempingezés egy rendkívül izgalmas, természetközeli élmény, azonban számos veszéllyel is jár. Kovács Ildikó önvédelmi szakértő szerint megfelelő elővigyázatossággal és biztonsági intézkedésekkel minimalizálhatjuk annak a kockázatát, hogy bűncselekmény áldozatává váljunk.
Így minimalizáld a veszélyt vadkempingezés során

A szakértő 8+1 tippet gyűjtött össze annak érdekében, hogy a lehető legnagyobb biztonságban tudhassuk magunkat akkor is, ha életünk kalandjára készülünk belföldön, vagy valamelyik külföldi vadonban.

1. Ismerd meg a helyi kockázati tényezőket!

Indulás előtt érdemes informálódni az adott terület bűnözési statisztikáiról és a potenciális veszélyekről. Nézz utána a helyi jogszabályoknak, korlátozásoknak, előírásoknak és kövesd azokat.

2. Válassz biztonságos kempinghelyet!

Elengedhetetlen, hogy olyan területeken verj tábort, amely ismert és biztonságos vadkempingezési lehetőségeket biztosít. Még indulás előtt beszélj másokkal, akik már kempingeztek az adott területen, és kérj tőlük ajánlásokat.

3. Csoportban kempingezz!

A csoportos kempingezés biztonságosabb lehet, mint egyedül, így, ha lehetséges, kempingezz barátokkal vagy családtagokkal. A nagyobb csoportok általában kisebb eséllyel válnak a bűnözők áldozataivá, mint a magányos utazók.

4. Legyél látható és kommunikálj folyamatosan!

Ha lehetséges, táborveréskor válassz olyan területeket, ahol van térerő. Tájékoztass másokat arról, hogy hol kempingezel, meddig maradsz ott és hova mész tovább. Fontos, hogy rendszeresen tarts kapcsolatot valakivel, aki tud segítséget kérni akkor, ha hosszabb ideje nem hall felőled.

5. Rejtsd el az értékeidet!

Ne hagyj értékes tárgyakat a sátorban vagy a kempinghelyen. Tartsd az értékeket lezárt táskákban vagy dobozokban. Ha autóval utazol, ne hagyd ezeket a gépkocsiban, és mindig zárd le jól a járművet. Az irataid és a fizető eszközeid mindig legyenek nálad. Éjszakára is magadra rögzíthetsz egy kisebb méretű táskát vagy hozzá kötheted a csuklódhoz.

6. Figyelj a környezetedre!

Legyél figyelmes a kempinghelyen és annak környékén. Ne bízz meg vakon senkiben, kezelj mindenkit fenntartásokkal. Ha valami gyanús vagy veszélyes helyzetet észlelsz, távozz azonnal és jelentsd a hatóságoknak. A megelőzésben és a veszély kiszűrésében segítségedre lehetnek az infrakamerák, amelyeket a sátrad vagy a lakókocsid közelébe tudsz letenni, így azonnal érzékelheted, ha illetéktelenednek közelítnek feléd.

7. Légy mindig indulásra kész!

Készülj fel arra, hogy hirtelen kell elhagynod a táborhelyed. Lehetőleg ne pakold nagyon szét a holmijaidat.  Az autóval úgy parkolj le, hogy baj esetén „irányba” legyél és forgolódás, tolatás nélkül, azonnal el tudj indulni.

8. Rendelkezz önvédelmi ismeretekkel!

Néhány alapvető önvédelmi ismeret és technika elsajátítása segíthet a biztonságod fenntartásában. Az önvédelmi edzéseken megtanulhatod az alapvető védekezési technikákat és azoknak az eszközöknek, így például a paprikaspay-nek az alkalmazását, amelyek használata akár életet is menthet baj esetén.

+1 Bízz magadban és a megérzéseidben!

Ne feledd, a megfelelő előkészületek és az óvatosság kulcsfontosságú a biztonságos vadkempingezéshez. Emellett mindig hallgass a megérzéseidre! Ha valami azt súgja, nem vagy jó helyen, állj tovább, és keress olyan helyet, ahol biztonságban érzed magad!

Nyitókép: depositphotos

Kovács Ildikó


Kovács Ildikó
Önvédelmi szakértő

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-70/947-71-42
E-mail: kovacsildiko@onvedelemoktatas.hu
Honlap: https://www.onvedelemoktatas.hu/
https://www.kovacsildiko.com/
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja