SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Út a csendhez...

Fáczányi Dóri [cikkei] - 2011-05-03
Legutóbb ígértem, hogy folytatom a CSEND megtalálásához vezető utat... lassan végre itt az ébredő tavasz, menj ki a természetbe, és sétálj egy nagyot az erdőben, ülj le egy fatörzsre, és hallgasd a madarakat, az erdő hangjait. Üzennek a fák, a bokrok.
Út a csendhez...

meditacioTalán egy vagy két éve történt meg velem, hogy az erdőben sétáltam Csillebércnél, és az egyik völgy mélyén egyszer csak egy kaput formáltak a fák koronái, melyből olyan energia áradt, hogy minden elhomályosodott, és szinte megszédített az energiaáramlás. A csodás érzés egy-két percig tartott, míg átsétáltam a kapun, majd hátranézve bezáródott mögöttem. Kis ideig álltam némán, megrészegülve a látványtól. Majd lassan visszaállt minden az eredeti állapotba. Ha olvastátok a Mennyei próféciát James Redfieldtől, akkor tudjátok, miről beszélek... fantasztikus érzés volt. (Itt jegyzem meg, ha még valaki nem olvasta, itt az idő, hogy pótolja)

Kijönni ebből az energiabőségből elég ambivalens érzés volt. Telve energiával, a csend hangjától elvarázsoltan, mégis némi szomorúsággal, az előbb érzett bőségtől megválni... Az itt eltöltött idő felért egy meditációval, mely mint tudjuk a lélek táplálója. Ja igen, és nem kell hozzá dél-amerikai esőerdő, hogy megtapasztald! Nem kellenek nagy dolgok, apró pillanatokról beszélünk. Meg tudod számolni hányszor szoktál felnézni az égre? Szoktad figyelni a felhők formáit, a napsugarakat? Meditáció az is, ha kirekesztjük a külvilág zaját, és magunkba szívjuk ezeket az élményeket. Töltődj fel!


Aki rendszeresen gyakorolja a meditációt, annak megváltozik a külvilággal való kapcsolata. Sokkal toleránsabb lesz környezetével, és ellenállóbb lesz a szervezete is. Érdemes megcsinálni a következő tesztelést magunkon. Ha haza mész, és egyedül vagy, figyeld meg, hány elektronikus dolog van körülötted, amit azonnal bekapcsolsz? Esetleg több is kell, hogy elvond a figyelmedet saját magadról és ne félj a csendtől? Megy a tv, szól a zene, számítógép, telefonálsz? Mindegy mi, csak szóljon valami, ami eltereli, hogy nem vagyok egyedül??? Ha így van, akkor figyelj... Próbáld meg tudatossá tenni az egészet. Ne kapcsolj be annyi mindent, fokozatosan vond meg magadtól a zajforrásokat. Milyen érzés? Majd egy kis idő után figyeld, hogy egyáltalán bekapcsolsz-e valamit? Azt fogod észre venni hamarosan, hogy jó a CSEND! Nem kell félned, hogy egyedül vagy, hisz sose vagy egyedül!

" A világ dolgai a könnyűvel kezdődnek, ezért a bölcs sohasem a naggyá lett dolgokra hat; így  valósít meg nagy dolgokat."(Müller Péter)

A felnőttek már nem élvezik, ha csöndben lehetnek... Te még hallod a gondolataidat?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja