SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Jelentkezés távmunkára: A kísérőlevél

Kókai Kata [cikkei] - 2005-06-15
Nehéz az álláskeresés, és még nehezebb a megfelelő jelentkezés.
Jelentkezés távmunkára: A kísérőlevél

A formalitások pontos ismerete elengedhetetlen, hiszen ezzel tesszük meg az első lépést, ez határozza meg az első benyomást. Egy jól megírt önéletrajz már fél sikert jelent, de hasonló jelentőséggel bír a kísérőlevél, más néven motivációs levél is. Ma már a munkaadók számtalan feltételt szabnak, s rengeteg tesztnek vetik alá a jelentkezőket. Ezek között szerepel a régóta ismert grafológia, pontosabban a kézzel írt önéletrajzok íráselemzése, de lassan más szempontok is előtérbe kerülnek; néhányan akár asztrológus segítségét is igénybe veszik, míg mások a születési sorrend meghatározta személyiségjellemzők alapján skatulyázzák be a munkavállalókat.

Egy-egy komolyabb állásajánlat megpályázása ma már komoly adminisztrációs munkát igényel. Már nem elegendő az egyszerű önéletrajz, legtöbb esetben fényképes, kézzel írt önéletrajzot kérnek, s emellett szükség lehet referenciamunkák csatolására, illetve motivációs levélre is.

A motivációs levél

Célja nem elsősorban a munkavállaló tudásszintjének megismerése. A kísérőlevél egyfajta „önreklám”, elsősorban arra kell utalnia, miért választotta a pályázó ezt az állásajánlatot. Míg az önéletrajz az objektív összeállításon, addig a motivációs levél a jelentkező szubjektív leírásán alapszik. Míg az önéletrajz kissé formális, csupán a tényekre hagyatkozik, a kísérőlevél személyes hangvételű, de ennek ellenére ugyanolyan fontos szerepet játszik. Mivel a munkaadókhoz egy-egy álláshirdetésre több százan is jelentkezhetnek, s közülük is akadhatnak egyforma képzettségű pályázók, gyakran a motivációs levél dönti el, ki lesz az alkalmazott.

Legtöbb esetben az önéletrajzot géppel, a kísérőlevelet pedig kézzel írt formában igénylik. Ennek egyik oka, hogy a tudásszint felmérés után egy „írás tesztnek” vetik alá a jelentkezőt, azaz grafológus elemzése alapján felmérik, milyen adottságokra számíthatnak egy-egy jelentkező esetén. Bár a grafológia képes magánéleti tulajdonságok feltérképezésére is, ehhez természetesen nincsen joga a munkaadónak, így kizárólag a munkamorállal, hozzáállással kapcsolatos információkat elemzik.

Motivációs levél írása a gyakorlatban

Elengedhetetlen, hogy a motivációs levélben „önreklámot” készítsünk. Fontos, hogy egyedi legyen, ha ugyanazt a sablont használjuk több állás megpályázására is, a munkáltató soha ne érezze, hogy nem neki szól az írás. A végzettség, munkatapasztalatok csupán említés szintjén kerüljenek be a levélbe, a legfontosabb annak leírása, hogy miért az adott munkakört szeretnénk betölteni. Fontos annak megemlítése, hogy miért pont a jelentkező a legalkalmasabb az adott pozíció betöltésére, illetve hogyan segíti majd a cég munkáját.

Fontos az optimizmus, a „remélem” és „szeretném” szókat mindenképpen hagyjuk ki a szövegből. Nem szabad, hogy erőltetett legyen. Természetesen ügyelnünk kell a megfelelő szóhasználatra, a helyesírásra, a szövegben ne legyenek javítások. A levél ne legyen hosszabb egy oldalnál, ugyanis a számtalan jelentkező közül gyakran kiszórják a formálisan igénytelen, vagy éppen kisregény terjedelmű pályázatokat.

Címzett neve, beosztása
(esetleg címe)

Tisztelt (címzett neve, ennek hiányában Hölgyem/Uram)!


· A szövegbe az alábbiak kerüljenek:

· Hol találtunk rá a hirdetésre
· Miért pont erre a cégre esett a választás
· Végzettségre való utalás, vagyis leírás, mi alapján tartjuk magunkat alkalmasnak erre a pozícióra
· Mivel járulhatunk hozzá a cég fejlődéséhez, alkalmasság megindoklása
· A hirdetésben szereplő feltételeknek való megfelelés „bizonyítása”

Keltezés

Aláírás

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja