SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 tipp, hogyan készítsünk szép pocakfotót

Családinet [cikkei] - 2010-03-08
A legtöbb kismama meg szeretné örökíteni valamilyen formában várandós pocakját, anyává váló női testünk legszebb megnyilatkozását, mely állapot - egyszer, vagy akár többször is - de csak kilenc hónapon keresztül látható. Vannak, akik "pocakmaszkot" készítenek gipszből, és ezt teszik el emlékbe, de minimum egy fotóval mindenki igyekszik megőrizni eme domborulatot. Mi most abban próbálunk segíteni, hogy ez a fotó, a lehető legszebb legyen.
5 tipp, hogyan készítsünk szép pocakfotót

1. Várj addig, amíg szépen megnő a pocakod, de azért ne az utolsó hétre tervezd be a fotózást

Mindnyájan szép nagy pocakkal szeretnénk megörökítetni magunkat, de azért mégse legyen túl hatalmas, mert pózolni, kitartani bizonyos mozdulatokat a terhesség végén már igen fárasztó lehet. Az erre szakosodott fotográfusok szerint a terhesség harmincadik hete körül érdemes fényképeket készíteni. Ilyenkor a legkerekebb a hasad, de még nem túl nehéz. Természetesen minden terhesség és pocak, más és más, te látod, mikor jön el ez az optimális időszak.

2. Kerüld a zűrzavaros hátteret!

Mint a profi fotósok – tervezd meg te is a hátteret, gondolj arra, mi fog látszódni mögötted. Válaszd meg jól a helyszínt, ne egy rendetlen nappali, vagy ami még rosszabb, egy rendetlen fürdőszoba képe keretezzen téged és gyönyörű pocakod! Inkább heveredj le „hableány-stílusban” egy egyszínű kanapéra, vagy ragassz fel magad mögé a falra pár ív fehér rajzlapot és – voilá – kész is a profi fotós háttered, akár egy műteremben. De választhatsz külső helyszínt is: keress egy csendes sarkot a kertben, vagy a parkban, de kimehetsz vízpartra is. A fotósok nagyon szeretik a fának támaszkodós és vízpartos beállításokat. Ha vízparton vagy, akkor érdemes kipróbálni, hogy oldalról készüljön rólad fotó, amint üldögélsz a parton és csendben nézed a vizet. Ez a beállítás igazán tengerparton, egy végtelen víz mellett a legszebb, de egy tükörsima tavacska, vagy rohanó folyó partján is gyönyörű, más és más hangulattal, tartalommal töltve meg a képet.

3. Ne használj vakut!

A vakuval tudnád a legjobban agyoncsapni a képet. Inkább állj közvetlen a nyitott ajtóval vagy ablakkal szemben, hogy a lehető legtöbb természetes fény világíthasson meg. Ha a szabadban készül a fotó, akkor kerüld a déli napsütést. A legjobb időszak a korai reggeli órák, vagy egy-két órával napnyugta előtt, mikor az arany napsugarak kiemelik hajad ragyogását.

4. A fotózáshoz válassz valami testre simuló, rugalmas anyagú ruhát

Az egész felhajtás lényege a pompás pocakod, nem igaz? A testhez simuló rugalmas ruha rajzolja ki legszebben a domborulataidat. A hagyományos kismamaruhák inkább elrejtik, kisebbnek mutatják a pocakod, mintsem kihangsúlyoznák. Válassz inkább egyszínű streccs pólót. Kerüld a kisvirágokat, pettyeket, skótkockás mintákat! Ugye meg szeretnéd nézni ezeket a képeket tíz-húsz év múlva is? Egy nagyon egyszerű semleges holmi lenne a legmegfelelőbb. Az egyszínű, sötétebb tónusú, ruhák időtlenek. Alternatív megoldásként drapériákat is használhatsz, ruha helyett. Egyet a melledre, egyet a pocakodra.

5. Keress egy jó fotóst!

Bizonyára olyan valakit szeretnél, aki előtt fesztelenül pózolhatsz, akivel a fotózás is jó móka lenne. Ha a férjed erre a legalkalmasabb személy, akkor kérd meg őt, de akár rendezhetsz egy vicces „fotó-partit” is a barátnőiddel.

Beállítások, amiket kipróbálhatsz:
 
- egy közeli pocakkép
- a kanapén heverészel a hátadon fekve
- a nagyobb csemetéd megpuszilja a pocakod,
- vagy az öledben van, a pocakodon ül, szembefordulva veled
- törökülésben ülsz, szemben a kamerával
- formálj a testeddel egy laza S-t (kontraposzt) – állj szemben a kamerával, az egyik csípődet told ki, az ellentétes válladat húzd egy kicsit feljebb, (ha kimozdítod az egyik irányba a csípődet a tested automatikusan beáll erre a finom egyensúlyi pozícióba) a karjaidat engedd le lazán. Akár egy modell!
- fotó oldalról – pocakprofil
- bármilyen jóga testhelyzet, amit könnyedén meg tudsz csinálni

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja