SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogy a nyaralás ne legyen terhes...

Családinet [cikkei] - 2011-07-08
Babáddal a pocakodban is fürdőzhetsz a napfényben, és hazánk, vagy külföldi országok édes illetve sós vizeiben, ha betartasz néhány alapvető szabályt. Érdemes megtervezned hová és hogyan utazol, és bölcsen teszed, ha nyaralás előtt vitaminokkal, nyomelemekkel töltöd fel a szervezeted- ez utóbbival még a frontok kellemetlenségeit is megelőzheted!
Hogy a nyaralás ne legyen terhes...

nyaralasMielőtt útra kelsz, feltétlenül keresd fel az orvosodat, hogy megnézze, minden rendben van-e. Ha „áldását adja” az üdülésre, kezdhetsz azon gondolkodni, milyen közlekedési eszközzel szeretnél utazni. Ha az autóra voksolsz, gyakran iktass be néhány perces pihenőt, mert a sok ülés nem tesz jót a vérkeringésnek; egyrészt nagyobb a vérrögképződés veszélye, másfelől, ha romlik a vérkeringés, kevesebb oxigén áramlik az ereidben, következésképpen kevesebb oxigén jut el a babához. Ezt elkerülendő, állj fel, nyújtózkodj, sétálgass, mozgasd meg a tagjaidat. Várandósan talán a buszos kirándulás a legkényelmetlenebb, mert kevés a helyed és a pihenőket nem a Te szükségleteidhez igazítják. A pici létfontosságú szerveinek kifejlődése után, körülbelül 16. és a 31. hét között, ha megteheted, nyugodtan választhatod a légi közlekedést. Az utolsó trimeszterben egyes légitársaságok már nem, vagy csak orvosi igazolással engednek repülőre ülni. Ennek oka, hogy ha a gépen beindul a szülés, akkor kényszerleszállást kell végrehajtani. Nyilván otthon, a saját orvosoddal szeretnéd világra hozni babádat, de ne ess pánikba akkor sem, ha a kicsi úgy dönt, nem vár tovább. Már csak azért sem, mert a világ egyre több táján - csak Európában legalább egy tucat országban, például Svájcban, Hollandiában, Törökországban, Észtországban, vagy éppen hazánkban - bármikor hozzáférhetsz egy olyan szülészeti gélhez, amely speciális összetevőinek köszönhetően mindkettőtök számára megkönnyíti a szülést úgy, hogy közben nagyobb biztonságot nyújt Neked és a Babádnak is! További információ: www.dianatal.hu

Ha a legváratlanabb helyzetekre is igyekszel előre felkészülni, valóban át tudod majd adni magad a felhőtlen nyaralásnak. Ennek a felkészülésnek része az is, hogy kideríted, várható-e valamilyen fronthatás a nyaralás alatt. Kutatások szerint a nők eleve érzékenyebbek az időjárás változásokra, pláne akkor, amikor szervezetük két ember egészségének biztosításáról gondoskodik. Mi, akik Közép-Európában élünk, még az átlagnál is hevesebben reagálunk a frontokra, hiszen térségünkben különösen gyakoriak a frontátvonulások. Melegfront-áthaladás előtt fáradtnak, ingerültnek, nyugtalannak érezheted magad, nehezebben tudsz koncentrálni, talán rosszabbul alszol, szédülsz, fáj a fejed. Hidegfront átvonulása után rosszabbodik az allergia, felerősödhetnek a reumás, ízületi panaszok, gyakoribbak a görcsök, leeshet a vérnyomás, és ugyancsak jellemzőek lehetnek az alvászavarok. Szerencsére sokat tehetsz a kellemetlenségek ellen, például tudatos táplálkozással. A vitaminban és ásványi anyagokban gazdag étrend elfújhatja a panaszaid, jó szolgálatot tesznek többek között az A, B, C, E vitaminban, illetve a káliumban, foszforban, kalciumban, magnéziumban bővelkedő élelmiszerek. Az erős immunrendszer könnyebben alkalmazkodik az időjárás változásokhoz, ezért a táplálkozás mellett az állapotodnak megfelelő testmozgással is megelőzheted a nehézségek kialakulását.


Mire ügyelj még a nyaralás alatt? Mindig tarts magadnál egy nagy üveg ásványvizet! Az izzadással nemcsak vizet, hanem a babád fejlődéséhez szükséges ásványi anyagokat is veszítesz, ezért lényeges a folyamatos folyadék-utánpótlás, lehetőség szerint szénsavmentes ásványvíz formájában.



Ha még nem lépted át az utolsó trimesztert - amikor már nyitva lehet a méhszáj -, és nincs semmilyen panaszod, akkor a vízügyi hatóságok által megfelelőnek ítélt vízben, különösen pedig a tengerekben nyugodtan lubickolhatsz. A medencék vizeivel bánj óvatosabban, mert a nagy melegben, amikor tömegek látogatják az uszodákat, strandokat, nagyobb a fertőzésveszély. A napsugarak csábításáról sem kell lemondanod, de ne feledkezz meg a fényvédő krémről, és egyszerre ne tölts túl sok időt a napon, már csak azért sem, mert a napsugarak melege képes áthatolni a hasfaladon!

Ha minderre odafigyelsz, nemcsak Te, hanem a kis pocaklakó is élvezi majd a pihenést. Kellemes nyaralást Nektek!

Fotók: Dario Krobath: Rentner am Strand

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja