SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sportolhat az ikreket váró kismama?

Családinet [cikkei] - 2011-08-05
Azt mondták, ha ikreid lesznek, híznod kell, többet kell enned és fokozottabb terhességi tüneteid lesznek. Hogyan befolyásolja ez a megszokott edzéstervedet? Ki kell próbálnod, hogy mi a legjobb neked és a babáidnak.
Sportolhat az ikreket váró kismama?

Tornázni biztonságos?

A válasz igen bonyolult. Az egy babát váró nőknek napi 30 perc tornát ajánlanak. Azonban az American Collage of Obstetricians and Gynecolists (ACOG) azt javasolja az ikerterhes nőknek, hogy tartózkodjanak az aerobik tornáktól, mert az növeli a problémák valószínűségét. Célszerű megbeszélni egy orvossal a lehetőségeidet. Ha rendszeresen mozogtál a terhesség előtt, akkor valószínűleg az orvos azt javasolja majd, hogy folytasd az aktív életmódot, ameddig ő azt biztonságosnak tartja.

Milyen mozgásokat végezhetsz?

Amikor megkapod az engedélyt az orvosodtól, elkezdhetsz (folytathatsz) valamilyen testmozgást. Ha korábban sétáltál, akkor jó eséllyel várandósan is fogsz tudni, a terhesség első felében biztosan. A nem túl megterhelő sportokat javasolják inkább, mivel ezek kevésbé veszélyesek. Ilyenek például az úszás, szobabiciklizés és a karerősítés, valamint a jóga és a Kegel-gyakorlatok.

Mik a jelei annak, hogy abba kell hagyni a tornát?

  • Összehúzódásokat érzel
  • Kismedencei nyomást érzel
  • Ha vérzést tapasztalsz
  • Szédülsz
  • Ha bedagad a lábad

Az egész terhesség ideje alatt tartsd a kapcsolatot az orvosoddal!

Mikor kell csökkenteni, esetleg abbahagyni a tornát?

Ameddig jól érzed magad és élvezed, addig a legtöbb orvos azt javasolja, hogy folytasd, ameddig te jónak látod. Az orvos általában a 20. hét körül szokta javasolni a torna abbahagyását. Természetesen, ha megbetegszel vagy valamilyen oknál fogva ágyba kényszerülsz, akkor ez hamarabb bekövetkezhet. A legfontosabb, hogy mindig beszéld meg az orvosoddal a teendőidet!

Fotó:
helmutli: Glück 

Testedzés, mozgás kismamaként

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja