SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Sok múlik a kismamavitaminon

Családinet [cikkei] - 2014-01-24
 [X]

A várandósság a nők életében a legboldogabb időszak, de nem csak boldog, hanem aggódással teli is, hiszen egészséges csecsemőre vágynak, s ezért mindent meg is tesznek. Ebben segíthet egy komplex kismamavitamin, az Ovant-Baba, amely a szervezet vitamin és ásványi anyag ellátásán túl, tudományos információk alapján fokozottan védi a magzat és a kismama egészségét, a terhesség normál időbeli lefolyását.
Sok múlik a kismamavitaminon

Több millió várandós nőnek az Egyesült Államok szülészeti klinikáin összegyűlt vizsgálati eredménye rámutatott arra, hogy egyes vitaminok és nyomelemek a szokásosnál fokozottabb bevitele kedvezőnek bizonyul a meddőség, a koraszülések gyakoriságával szemben, csökkentheti a preeclampsia és a hipotireózis okozta problémák előfordulási gyakoriságát. Kedvezö hatás mutatkozott az újszülöttek veleszületett betegségeinek (szív, vese, immunrendszer, retardációk, stb.) visszaszorításában is.

A D-vitamin mennyisége
Újdonság, hogy fokozottabb mennyiségű D3-vitamin (400NE helyett 1000NE/nap) került az Ovant-Babába, mivel a szülészeti klinikai eredmények szerint ennyi jól kimutathatóan védi a terhességet, csökkenti a koraszülés és vetélés veszélyét, valamint a magzat bizonyos veleszületett betegségeinek rizikóját.

Szelén- és jódhiány korrigálása
Ez különösen Magyarországon fontos kérdés, mert a hazai termőföldek és táplálékok szeléntartalma rendkívül alacsony. A Magyarországon forgalmazott terhesvitaminok ezt nem veszik figyelembe, pedig fontos a napi szelén mennyisége, ugyanis magasabb dózissal (Ovant-Baba: 137mcg)  a vetélések visszaszorítása mellett a kismama egészségét is elősegíti, csökkenti a terhesség alatti és utáni depresszió bekövetkezését. Statisztikák szerint Magyarországon a várandós nők 57%-át érinti a szelénhiány mellett a jódhiány is, miáltal pajzsmirígy problémák fordulnak elő. Mindkét nyomelem a legtöbb hazai terhesvitaminból sajnálatosan hiányzik vagy minimális mennyiségű.
 
Miért kell a K2-vitamin és a DHA?
Új tudományos javaslat a K2-vitamin (a K1 csak a rosszul felszívódó elővitaminja) napi bevitele a magzat, majd az újszülött csontépüléséhez és a kismama csontrendszerének megóvására fontos.
Az omega-3 zsírsavak (DHA és EPA) bevitele pedig elősegíti a magzat szemének, retinájának és agyának, idegrendszerének minél teljesebb kiépülését, tekintettel arra, hogy a DHA ezek meghatározó építő komponense. Nagyszámú tapasztalat szerint az omega-3 zsírsav szisztematikus bevitele a kismamavitaminban azt eredményezte, hogy a babák hamarabb kommunikáltak és később a gyerekek könnyebben tanultak.

További információk:
http://pharmafort.com/hu/termekek/ovant-baba/

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja