SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A terhesség 6 mérföldköve, amelyekről mindenki elfeledkezik

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-10-02
Mindenki emlékszik, milyen volt pozitívat tesztelni, milyen volt Őt először meglátni az ultrahangon, és mit érzett az első magzatmozgások idején. Léteznek azonban egyéb jelentős pillanatai a várandósságnak, amelyek annak ellenére emlékezetesek, hogy kimaradtak a kismamanaplóból.
A terhesség 6 mérföldköve, amelyekről mindenki elfeledkezik

A különleges kaland pontosan aznap kezdődik, amikor először fedezed fel magadon a terhesség jeleit. Ezután kezdődik a nagy utazás, ami sok-sok emlékezetes pillanatot tartogat számodra:


1. Az első nap, amikor nincs hányingered

Vannak szerencsések, akiket elkerül az érzés, a többség azonban végig émelygi az első trimesztert. Egy szép napon aztán elmúlik. Először nem is tudod, mi olyan furcsa, csak hogy szokatlanul könnyűnek érzed magad. Aztán rájössz: végre nem akar kifordulni a gyomrod. Onnantól lesz néhány hónap, amikor a terhességet valóban áldott állapotnak fogod érezni.

Reggeli rosszullét

Kép: Monkey Business Images / shutterstock


2. Amikor először vettél fel kismamaruhát

Először csak kigombolod a nadrágodat, hogy ezzel adj helyet a növekvő pocakodnak, de lassan eljön az a pont, amikor már nem halogathatod tovább, és felveszed az első kismamanadrágodat. Barátkozzatok össze, mert lehet, hogy még szülés után sem fog más ruhadarab rád jönni.

Kismamanadrág

Kép: Anastasiya Tsiasemnikava / shutterstock
 

3. Amikor először adják át a helyet a villamoson

Meglepően hamar eljön az idő, amikor minden járművön lesz valaki, aki át szeretné adni neked a helyét. Sajnos gyakori, hogy ez az illető nem egy fiatalember, hanem egy idős hölgy, így egy darabig még nyugodt szívvel utasítod vissza a felajánlást.

Álló nő a buszon

Kép: hedgehog94 / shutterstock


4. Amikor először küzdesz az ülőhelyért

Végül ez a pillanat is eljön. Azon kapod magad, hogy rakétasebességgel támadod meg a járművet, és küzdesz az ülőhelyért. Már nem érdekel, ki mit gondol rólad. Nem tudsz a nagy hasaddal kapaszkodva egyensúlyozni, fáj a derekad, és kész.

Kismama ül a buszon

Kép: hedgehog94 / shutterstock


5. Amikor először nem tudod bekötni a cipődet

Egy idő után már nem csak nehéz lesz lehajolnod, hanem fizikai képtelenség lesz, hogy bekösd a cipődet. Innentől vagy megkérsz valakit minden alkalommal, vagy bebújós modellre váltasz.

Cipőkötés

Kép: Maria Sbytova / shutterstock


6. Amikor először szivárog tej a melledből

Már szülés előtt elkezd termelődni az előtej, a kolosztrum, amellyel először nagy valószínűséggel a zuhany alatt fogsz találkozni. Mi más emlékeztethetne jobban arra a csodára, aminek hamarosan a részese leszel?

Zuhany

Kép: Yuganov Konstantin / shutterstock

 

Kapcsolódó cikkeink:

Indexkép: Antonio Guillem / shutterstock

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja