SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
E. Tóbiás Sára


E. Tóbiás Sára
Pszichológus, agressziókezelési tanácsadó

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/365-71-40
E-mail: e.tobias.sara@gmail.com
Honlapok:
http://www.lelekportal.hu
http://www.konfliktusklinika.blogspot.hu
http://www.lelekportal.blogspot.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!
30-as nő vagyok, párom 40-es. Távkapcsolatban vagyunk, ám így is nehéz tud vele lenni. Egy hónapban 1szer, kétszer találkozunk, változó. SZeptemberben a munkám miatt most eléggé kifáradok. Párom ezt nehezményezi. NEm akarja megérteni. HA ő lepihen délután mikor találkozunk az természetes ha én, az nem , mert szerinte az nem normális. Sajnos az utóbbi hetekben agresszívbb, indulatosabb, szeszélyesebb. NEm tudom miért. NEhéz természet tud lenni. Ő egy sportos jó megjelenésú,megvannak a jó tulajdonságai, ám elég öntörvényű tud lenni. Morgós, elégedetlenkedő, ha olyanja van. Ha olyan napja van morog, hogy milyen az idő, nagy a forgalom, stb. Nem tudom miért. Nehezen lehet vele olykor beszélgetni. Elég modortalan és goromba tud lenni. Az utóbbi 2 hónap óta jobban. Nem tudom miért. Sajnos ő olyan típus, hogy szereti ha ú irányít. Most ünnepeltünk névnapot, sajnos nem voltam jól úgy fájt a torkom és kimerültem a múlt hét munkájától mondtam neki, ünneplés után hazamegyek. (több, mint 1,5 óra autózás) Erre ő azt mondta mérgesen, hogy tönkreteszem a hétvégéjét, mert egész héten ezt várta. Mondtam neki nagyon sajnálom, de miért nézné a szenvedésemet. Sajnos ő olyan, hogy azt akarná a másiknak is olyan igényei legyenek, mint neki, olyan aktív legyen, akkor pihenjen, stb. Vannak furcsaságai, Úgy gondolom sajnos az önértékelése nincs a helyén , nem tudja mi az egyenrangú kapcsolat. Sajnos kényelmes típus, mástól akarja a megoldást. Mondtam neki hiába gondolnék egyet, hogy jólesne hozzábújni, a modorával eltaszít. Az utóbbi hetekben nehezebb természet. Nem tudom miért. Ő borulátó. Ha úgy van magára vesz dolgokat, méltatlankodik, morgolódik. Egyik pillanatban morog, másikban bohóckodik. Korábban nem volt ilyen fokozottan. Miért a másiktól várja a megoldást? Miért nem akar? Miért érzi magát tehetetlennek? Voltak szebb napjaink. Esze tud lenni, ám mégis kishitű. Ha nekem van valami ötletem vele kapcsolatban, az nem jó, mert sértem a hiúságát.
Kedves Kérdező!

Egy közös ünneplés után akár az is természetes lehet, hogy ha Ön beteg, a párja gondoskodással veszi körül, és levesz néhány gondot az Ön válláról is, hogy pihenni tudjon. Bennem felmerül a kérdés, hogy vajon miért nem esik jól ezt engedni, vagy miért nem természetes, hogy ez így van és mi az oka?
Ha a pár különbözik egymástól akár érdeklődés vagy igények tekintetében, ez csak akkor jelent gondot, ha minden erőfeszítés ellenére is akadálya az összehangolódásnak.
Ha a partnerek figyelnek egymás különbözőségeire, és tudják, mivel okozhatnak örömet a másiknak, és erre energiát is fordítanak, akkor a kommunikáció is könnyebbé válik. Általában az szokott problémát jelenteni, hogy a partnerek úgy érzik, mindent megtesznek a másikért, de viszonzást nem kapnak, vagy ha tesznek is olyan gesztust, amit a másik vár, akkor sem sikerül jól időzíteni vagy a másik kedvére tenni, mert valahogy rosszul sül el a kísérlet. Ilyenkor nagyon fontos, hogy meg lehessen beszélni, ami történik. Ez gyakran azért nem sikerül, mert sok minden nem válik tudatossá, és nehéz szavakba önteni érzéseket, kéréseket, egyáltalán megérteni, hogy mi minden zajlik egy-egy látszólag jelentéktelen apróság miatt kirobbanó vita mélyén.
Ha a párja bizonytalan magában, fontos lenne megfogalmaznia, miben szeretne változni. A mogorvaságot hangulati változékonyság is okozhatja, ami a jövőképet is sötétebbnek láttatja sokszor, mint amilyen valójában. Fontos lenne a hangulati változékonyságot is tudatosabban kezelni, meg lehet tanulni, hogyan lehet ezeken az érzelmi hullámvölgyeken túljutni. Az indulatainak kezelését az ő felelőssége megtanulni, a kiváltó okokra pedig együtt érdemes megoldást találniuk.
A társ kedvessége, lelkesítése, a szeretetteljes hozzáállás sokat segít abban, hogy a másik azt érezze, elfogadják olyannak, amilyen, ami abban is segítséget nyújt, hogy az illető elinduljon a változás útján. A számonkérés gyakran csak ront a helyzeten, mert megnehezíti, hogy a pár beszélgetni tudjon.

Az alábbi előadás további inspiráló tanácsokkal szolgál:
https://www.youtube.com/watch?v=eK4rleGeawM

Üdvözlettel:
E. Tóbiás Sára

E. Tóbiás Sára
2015-11-21 14:03:09
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja