Novák Julianna
Dúla, szülésfelkészítő, mentálhigiénés szakember, fókusztréner és perinatális szaktanácsadó
Elérhetőségem:
Honlap: http://www.szulosuli.hu
http://www.module.hu
http://www.tavam.hu
Dúla, szülésfelkészítő, mentálhigiénés szakember, fókusztréner és perinatális szaktanácsadó
Elérhetőségem:
Honlap: http://www.szulosuli.hu
http://www.module.hu
http://www.tavam.hu
Novák Julianna eddig megjelent cikkei
Még mindig tabu? - A szexualitás, szülés-születés megjelenítése a gyermekkönyvekben.
A személyes érdeklődésem a gyerekkönyvek iránt akkor éledt fel igazán, amikor megszületett az első gyerekem. Én nem tudtam a szüleimmel gyerekkoromtól kezdve nyíltan és őszintén beszélni a szexualitásról, ezért elhatároztam, hogy ha majd anya leszek, ezt a témát nem kezelem tabuként.
Az út kikövezése
"Az első ölelés gyöngéd ereje" címmel tartott előadást Michaela Mrowetz cseh klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta 2013. március 22-én az ELTE PPK Pszichológiai Intézetében.
Idén ismét ellátogatott hozzánk a Trauma és bonding című konferenciára 2015. november 13-án, ahol "Bonding, az egészséges személyiségfejlődés aranyalapja" címmel tartott előadást. Másnap "Az AnyaBaba egység támogatása az egészséges folyamatokban" címmel egésznapos műhelymunkát vezetett az érdeklődő szakemberek számára.
A méhlepényhez kapcsolódó rituálék a nagyvilágban
A világ egyes tájain mágikus erőt tulajdonítanak a baba megszületése után már fölöslegessé vált szerveknek, így ezek a születéssel kapcsolatos rituálék alapját képezik.
Megenni a méhlepényt - Új trend?
Növekvő figyelem övezi a szülés után a méhlepény megevésével kapcsolatos híreket, mintha egy új trend lenne kialakulóban. Bár úgy tűnik, ez a sokak számára meghökkentő eljárás nem való mindenkinek, mégis egyre több nő viszi haza a szülés után a kórházból a méhlepényét, és megeszi azt. Léteznek már profi méhlepény-preparátorok, akik erre a tevékenységre vállalkozást hoztak létre.
Orgazmus, szülés közben
Négy felnőtt gyerek anyjaként és szüléskísérésben tizenöt éves tapasztalattal rendelkező dúlaként van némi rálátásom erre a nagyon izgalmas témára. Saját élményem nincs, a szüléseim során nem éltem át orgazmust, inkább valamilyen halvány testi örömérzetet.
Hogyan születik a baba?
Azok a gyerekek, akiknek kistestvérük születik, biztosan elég korán felteszik a címben is szereplő kérdést: hogyan születik a baba?
S hogy hogyan meséli el mindezt szakértőnk, Novák Jula? Erről szól a következő riport.
A fókuszolásról - Hatékony érzelmi támaszadás
A testünk tudja a titkot. Ha tudattalanunk ügyesen elrejti is, testünk jól ismeri titkolt érzéseinket. A fókuszolással feltárhatjuk ezeket, kapcsolatba kerülhetünk velük, megérthetjük az összefüggéseket, és így teret adhatunk a gyógyító változásoknak. A fókuszolás a személyiség változását, fejlődését és erősödését szolgáló eljárásmód, melynek minden mozzanata természetes, velünk született.
Hogyan tudom alkalmazni a fókuszolást a mindennapi munkám során?
1997-ben ismerkedtem meg a fókuszolással, s 2001-ben lettem fókusztréner. Személyközpontú tanítóként, mentálhigiénés tanácsadóként, Gordon-instruktorként, s később dúlaként mindig is fontos érték volt számomra az egészséges kapcsolati modell: a partneri együttműködésen alapuló kommunikáció és konfliktuskezelés, egymás méltóságának és kompetenciájának tiszteletben tartása, az érzelmi intelligencia fejlesztése, vagyis a kölcsönösen örömteli emberi kapcsolatok kialakítása és fenntartása.