Félünk …
- a bizonytalan jövőtől,
- a munkahelyváltástól,
- a gyerekvállalástól,
- a munkahelyi konfliktusoktól,
- a környezetünk elvárásaitól,
- a főnökünktől,
- a párválasztástól.
A félelem, mint lelki tényező, gátolja vagy teljesen leállítja fejlődésünket. Úgy érezzük, az életünk nem halad tovább, nem jutunk egyről a kettőre, ugyanazok a problémák jelentkeznek időről-időre. Nem vagyunk boldogok és elégedettek, a siker szele csak időnként érint meg bennünket. Bizonytalanok, elégedetlenek vagyunk. Félelmeinkkel kapcsolatban kérdések egész sora cikázik nap, mint nap a fejünkben:
- Mi lesz, ha nem hozok jó döntést?
- Mi történik, ha mégsem vagyok képes rá?
- Mi lesz, ha nem leszek jó anya/apa?
- Mi lesz, ha kudarcot vallok?
- Mi lesz, ha nem ő az igazi?
Ezek azok a kérdések, melyeket hosszú - hosszú éveken keresztül teszünk fel magunknak, de a válaszra hiába várunk. A segítséget ilyenkor egy külső személytől vagy valamilyen módszertől remélünk. Hogyan tesszük mindezt? Elolvasunk egy a témához kapcsolódó könyvet, beiratkozunk különféle tanfolyamokra, megvitatjuk a problémát ismerőseinkkel, családtagjainkkal (akik mellesleg hasonló helyzetben vannak). De mi történik akkor, ha már mindent kipróbáltunk a félelmünk mégsem csillapodott, a kérdések még mindig ott motoszkálnak bennünk? Mit tegyünk? Törődjünk bele, hogy kudarcot vallottunk? Vagy küzdjünk? Én a küzdelem mellett teszem le a voksom, magánéleti coachként a megértést, megismerést tartom a leghatékonyabb eszköznek a félelem leküzdésében.
„Az ember nem fél megtenni azt, amit jól csinál.”
Wellington hercege
Ismerjük meg tehát félelmeinket, és legyőzésük érdekében tegyük fel magunknak a következő kérdéseket.
- Mi az, amitől valójában félek?
- Mi váltotta ki bennem ezt az érzést?
- Milyen helyzetekben érzem ezt a félelmet?
- Mikor vagyok bizonytalan?
- Képes vagyok megváltozni?
Ismerjük meg a bennünk rejlő lehetőségeket, térképezzük fel a korlátainkat, melyeket hosszú évek alatt állítottunk fel magunknak. Változtassuk, alakítsuk életünket, úgy hogy jól érezzük magunkat benne. Ebben a fejlesztő, felfedező munkában tud a PrivátCoaching segítséget nyújtani Önnek. Fejlesztő beszélgetések alkalmával segít a coach, mint külső, elfogulatlan szemlélő rávilágítani azokra a lehetőségekre, melyek Önben rejlenek. A coaching e speciális formája kifejezetten a magánembereknek kínál megoldási lehetőséget problémáik, félelmeik leküzdésében. A titok a fejlesztésben rejlik, ha Ön ezt a módszert választja, félelmei leküzdése közben fejlődik személyisége, önismerete. A PrivátCoaching ugyanis nem kész megoldásokat kínál, hanem egyénre szabott fejlesztést. A PrivátCoaching a magánembert segíti, az egyénre koncentrál. Teszi mindezt azért, hogy az élet minden területén kiegyensúlyozottak, sikeresek, tudatosak lehessünk.
A módszer első sikereit az üzleti életben aratta, nem csoda, hogy a magánéleti problémák megoldásában is jelentős sikereket ér el. Tegyen egy felfedezést saját félelemével, problémájával kapcsolatban és próbálja ki a PrivátCoachingot!