És akkor miért, hogyan hat? Hiszen zenét, rádiót mindannyian hallgatunk nap, mint nap, mégsem tapasztaljuk, hogy egy kívánságműsor meghallgatása után javulna valakinek például a beszédhibája, helyesírása, egyéb képessége.
Erre a kérdésre már összetettebb a válasz. A zenét a terapeuta az egyéni szükségletek, adottságok, problémák szerint megválogatja, ami egy speciális készüléken, az úgynevezett „elektromos fülön” keresztül érkezik egy speciális fejhallgatón a klienshez. Ezen készülék segítségével a terapeuta a zenét a „hallgatóra szabja”, módosításokat hajt rajta végre a készülékkel. Ettől a nagy tisztaságú, szépen csengő tiszta felvételekből elég furi zene lesz hallható, ami ráadásul mintha kontakthibás fejhallgatón szólna. Összegezve tehát, az itt hallgatott zene nem azonos a rádióban szóló zenével.
Ezen felül a fejhallgató sem mondható hagyományosnak: a szokásos jobb-bal oldalon kívül, felül középen, a fejpántba épített csontrezgő is szól. És hogy teljes legyen az „élmény”, illetve, hogy a terápia elérje célját, a három egység nem azonos időben, különböző hangerőkkel érkezik a furi és szaggatott zene hallgatójához.
Fotó: Christy Thompson/freeimages.com
Unger ÁgnesTomatis és neurofeedback trénerTomatis, valamint neurofeedback tréning tanulási, részképesség és magatartászavarokra, hiperaktivitásra, epilepsziára, beszédindításra, beszédhibára, autisztikus tünetekre, down szindrómásoknak, agyvérzés után, hallás-, nagymozgás és finommotorika fejlesztésre. Elérhetőségeim: Telefon: 06-30/270-33-20 E-mail: ungeragnes@trening-fejlesztes.hu Honlap: http://www.trening-fejlesztes.hu |