A legdrasztikusabbak, a műtéti beavatkozások egyáltalán nem jelentenek garanciát arra, hogy a zsírleszívás után is mindig megmarad az a súly, amit a műtőben kívántunk elérni, nem beszélve arról, hogy gyakran testi vagy lelki sérülésekhez vezethetnek az ilyen operációk.
A gyógyszerek ugyancsak erőteljes beavatkozást jelentenek a szervezet egészére nézve. Egyes tablettákról azt hirdetik, hogy egyszerűen csak le kell nyelni őket, és ezzel máris mindent megtettünk azért, hogy leadjunk a súlyunkból. Gondoljunk csak bele, micsoda kémia kellene ahhoz, hogy ez valóban így legyen - és abba is gondoljunk bele, hogy a szervezetnek szüksége van-e ilyen vegyi beavatkozásra. A tabletták jó része hatástalan, vagy pedig veszélyes - rossz esetben mindkettő egyszerre - és a szervezetünk túlterhelésével, a módszerek váltogatásával nem érdemes szórakozni.
Más kategóriába tartoznak az étvágycsökkentők. Egy vagy két hét sikeres alkalmazás után előfordulhat annak a veszélye, hogy növelni kell az adagot (tehát vagy az ételét, vagy a készítményét, és egyik sem ideális választás), mert bizony rászoktunk. Gyakori mellékhatásaik az idegesség, szívkeringési panaszok, magas vérnyomás, alvászavarok, pszichés problémák. Az eredmény - a súlycsökkenés - viszont általában lelombozóan alacsony.
A light-élelmiszerek tömkelege - a csökkentett kalóriájú változatok - azt ígérik, hogy "kevesebb" fölösleget kapunk magunkra fogyasztásukkal, és ezzel hosszútávon a testsúly is csökkenhet. Először is, ezekből a finomságokból könnyebb szívvel eszünk egy kicsivel többet, hiszen úgyis light, tehát nem árthat, gondoljuk.
Ha ez a mérlegelbillenés beáll, azzal sokkal rosszabb étkezési szokásokat alakítunk ki, mintha maradtunk volna a normál változatoknál (nem beszélve arról, hogy ha visszatérünk, vagy nem kapjuk meg éppen a light változatot, akkor mekkorát billenhet a mérleg nyelve!).
forrás: www.ma.hu
A karcsúság piacán |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |