Mint már írtam az előző cikkemben is, ha a kutikula lemezkéi egészségesek, akkor a haj nem sérült, szép, és selymes. Ha viszont ez a réteg megsérült, vagy megbomlott, akkor a hajunk fénytelen, kusza, összeakadozó, és töredezett lesz. Ilyenkor tapasztaljuk, hogy hajunk nehezen kifésülhető.
Ennek okai lehetnek a különböző vegyszerek, meleg hajformázók ( hajszárító, hajsütővas, hajvasaló, búrák ). Ha kénytelenek vagyunk ezeket az eszközöket használni, akkor érdemes ennek megfelelően speciális sampont és balzsamot, hajápolókat vásárolnunk, vagy egy bioboltba betévedve néhány természetes gyógynövénnyel felszerelkezve megtenni az első lépéseket.
Leírom a hajtípusokat, és a véleményem szerint adott hajtípushoz ajánlható gyógynövényt.
Főzzünk belőle un. teát, és hajmosás után ezzel öblítsük le a hajunkat, fejbőrünket.
Zsíros hajra:
Kamilla, bojtorján, csalán, citromfű.
Korpás hajra:
kakukkfű, csalán.
Száraz hajra:
Kamilla, és különbféle pakolások, akár meleg dunszt is.
Hajhullás ellen:
Csalán, nyírfa, nyárfa. De felhívom a figyelmet, hogy ha a hajhullás állandó, fel kell keresni a háziorvost, mert kórós elváltozások, mint pl. a gyulladás is közrejátszhat.
Érdemes a gyógynövények használata előtt egy próbát végezni, hogy nem e lép fel szervezetünkben allergén reakció. Ezt a legkönnyebben úgy tudjuk elvégezni, hogy a főzetből egy pár cseppet a könyökhajlatunkba csepegtetünk, megvárjuk amíg felszívódik, és ha másnapra nem jelentkezik bőrpír, indulhat hajunk ápolása.
Remélem, tudtam segíteni...
Őszi hajápolás - Természetesen |
MEGOSZTOM A FACEBOOKON! |