A mindennapi problémák közé tartozik azonban a haj korpásodása, illetve zsírosodása. Mindezen problémákra vannak természetes gyógynövénykészítmények, receptek, melyet otthon tudunk alkalmazni hajunk rendbehozatalára. A hajunk ugyanolyan ápolást igényel, mint a bőrünk. A hajnak is vannak különböző problémái, betegségei. A rendszeres gondozással és a gyógynövények gyógyhatásával szép, egészséges lesz a hajunk. A leggyakoribb gond a hajhullás. A hajhullás és a kopaszság sajnos sokunkat érint. A hajhullásnak azonban elég sok tényezője lehet. A legfőbb ok a stressz, a lelki probléma, a gátlásosság, a kisebbségi érzés, és az önmarcangolás, melyet nem elég külsőleg kezelni, de a belső egyensúlyt is meg kell teremteni.
Hajhullásra
Teakészítés: egy evőkanál csalángyökeret főzzünk két percig (forrástól számítva), ha kihűlt, szűrjük le. Hajmosás után utolsó műveletként ezzel öblögessük a hajunkat. Az erősebb hajszálakért friss csalánból készítsünk teát és ugyanezt a műveletet végezzük..
Egy bevált recept: 1 dl ricinusolajba keverjünk egy tojássárgáját és egy cirom levét. Ezt a keveréket száraz hajra vigyük fel ecset segítségével és 1 óra elteltével, mossuk meg a hajunkat a szokásos módon (nem kell megijedni, mert zsíros a hajunk, többször kell meg mosni), a kívánt eredmény nem marad el. Ezt a módszert minden hajproblémára ajánlom, nekem bevált. (Többször kell alkalmazni!)
Orbáncfűtea: egy kávéskanál teafüvet leforrázunk és ötpercnyi állás után leszűrjük. Napi két csésze fogyasztása ajánlott.
Nyugtató tea, mely segít a lelki egyensúly visszaállításában és nyugtatóan hat a mindennapi stressz, feszültség oldásában.
Hajnövesztő
Teakészítés: egy kávéskanál orvosifüzike, nyírfalevél, rozmaring, majoránna és egy csipet szegfűszeg keverékéből teát készítünk, 1 l víz hozzáadásával. A kész főzethez, ha leszűrtük, hozzáadunk egy kis csalán- és bojtorjántinktúrát. Ezzel a keverékkel esténként be kell dörzsölni a fejbőrt.
2 teáskanál bojtorjángyökeret 10 percig főzni kell, ha kihűlt, le kell szűrni és naponta két csészével ajánlott inni.
Fejbőr betegségre: egy evőkanál mezei zsurlót le kell forrázni fél liter forró vízzel, 10 percnyi állás után le kell szűrni és ezzel a teával kell a fejbőrt este bedörzsölni, illetve megmosni.
Száraz hajra
Teakészítés: készíthetünk gyógyteát száraz hajra, csalánból, bojtorjángyökérből, zsályából, és hajmosás után ezzel a teával öblögessük a hajunkat.
Pakolás: 1 dl aludttejet keverünk össze 1 dl kamillateával és tegyünk hozzá semleges hajsampont, ezt vigyük fel a hajunkra. 5-10 percnyi állás után mossunk hajat.
Zsíros hajra
Teakészítés: készítsünk teát rozmaringból és adjunk hozzá egy kanál ciromot. Ezzel a komponenssel mossunk hajat.
Zsíros hajra szintén alkalmazhatjuk a már fent említett ricinusolajos pakolást. Nagyon jó eredményt lehet elérni vele. A haj egészséges lesz, és visszakapja a fényét.
Normál hajra
Normál hajra teakészítés: sötét hajra: készítsünk zsálya teát, világos hajra: kamilla és bodza keverékéből készítsünk teát és azzal mossunk hajat, illetve öblítsük vele a hajunkat.
Szép fényes haj: 1 l vízhez adjunk egy kávéskanál 10%-os étkezési ecetet. A hajmosás után öblítsük le a hajunkat ecetes vízzel. Nagyon szép fényes és selymes lesz a haj .
Érdemes időt fordítni a hajunk ápolására, mert meghozza az eredményt. Hajunk mindig egészséges, erős, és fényes lesz.