Töltési pontok tervezése
Ahhoz, hogy a töltési pontokat, illetve a töltések sűrűségét jól meg tudjuk határozni, fontos tudnunk, hogy mennyit fogyaszt az autónk, itt vegyük számításba azt is, hogy nem átlag városi használatra készülünk, ráadásul az egész családdal és csomagokkal az autóban ez a szám nagyobb lehet.
Ha ez alapján nagyjából megvan, hogy mikor és hol szeretnénk tölteni, akkor indulhat a töltési pontok tervezése. Alapvetően kétféle, de tulajdonképpen háromféle e autó töltő ponttal tervezhetünk. Útközben villám- és gyorstöltők állhatnak rendelkezésünkre, de előfordulhat, hogy ahova érkezünk esetleg van elektromos autó fali töltő is. Nagy valószínűséggel, azzal mindenképp számolhatunk, hogy célállomásunkon, legyen az családi ház vagy panzió, van egy olyan konnektor, amin keresztül tölthetjük az autónkat. Ez utóbbiról érdemes előre megkérdezni a vendéglátóinkat, de a biztonság kedvéért tegyük be a gyorstöltésre és az otthoni töltésre használható kábelünket is a csomagtartóba.
Mivel üssük el az időt?
A gyerekek miatt érdemes készülnünk néhány plusz aktivitással, játékkal, hogy amíg az autónk tölt, ők se unatkozzanak. A legtöbb töltőállomás mellett találunk olyan helyet, ahol ihatunk egy kávét, teát, megehetünk egy szendvicset vagy akár meg is ebédelhetünk. Hosszabb utazás alatt pedig még jól is jöhet egy kisebb szünet, amikor a gyerekek kicsit szaladgálhatnak, friss levegőn lehetnek. Sőt, útközben beiktathatunk olyan látnivalókat, amelyek közelében van töltési lehetőség, így még izgalmasabbá téve a családi kiruccanást.
Parkolás tervezése
Indulás előtt ellenőrizzük a parkolási lehetőségeket is, főleg, ha budapestiként hozzászoktunk ahhoz, hogy a legtöbb helyen díjmentesen lehet parkolni. Vannak más települések is, ahol bizonyos helyeken ingyenes a parkolás zöld rendszámmal vagy teljesen elektromos autóval, viszont sok városban fizetni kell, mint bárki másnak. Annak érdekében, hogy ne érjen minket kellemetlen meglepetés nézzük meg előre, hogy mire számíthatunk.