1. Félelem és önfeláldozás
Történt már olyan, hogy a kislányod elkezdett hisztizni egy szoknya miatt, amit nem akart felvenni, és te máris rohantál a másikért? Miért akarjuk teljesíteni a gyerekünk minden kívánságát? Nyugodtan hagyjuk, hogy elégedetlenkedjen, hiszen meg kell valahol, valamikor tanulja, hogy nem minden az ő kénye-kedve szerint történik. Jobb, ha előbb rájön erre, mintha a későbbiekben, nagyobb korában is emiatt kellene veszekedni vele. Ne féljünk nemet mondani, főleg akkor, ha komoly okunk van rá.
2. Ne csökkentsük az elvárásokat!
Hajlamosak vagyunk mindig egy kicsit engedékenyebbek lenni a gyerekekkel. Egyet legyintünk, ó, most dackorszakban van, kicsit nyűgösebb, elviselhetetlenebb a kelleténél vagy épp nincs kedve ezt vagy azt csinálni. Ne hagyjuk, hogy ez így legyen! Sokkal többre képes, mint amennyit gondolunk róla!
3. Közös teherviselés
Nem lehet csak a gyereket vagy csak a szülőt hibáztatni, ha a gyerek a boltban fél órán keresztül torkaszakadtából üvölt azért, mert nem kapja meg az ötödik csokiját. Ha hisztizik, az anya igenis dicséretet érdemel azért, mert nem fogta be a száját egy csokival, hanem határokat szabott neki.
4. Nem az egyszerűbb út a jobb
A gyereket könnyen el lehet hallgattatni, ha a kezébe nyomjuk például a tabletünket és berakunk neki egy tucatnyi mesefilmet. Fontos azonban, hogy a gyermek le tudja magát egyedül is foglalni. Magában is el kell tudjon játszani, hiszen ez lesz majd az alapja annak, hogy a későbbiekben egyedül is meg tudja oldani a problémáit.
5. Nem mindig a gyerek az első
Nem kell egész életünkben arra figyeljünk, hogy a gyerek programjához igazodjunk. Ne dobjuk félre teljesen saját életünket, igényünket. A kicsinek meg kell tanulnia türelmesen várni arra, hogy megkapjon valamit.
Forrás: filantropikum.com
Kép: flickr.com