Ahogy az elsárkányosodásról szóló könyvet sem szabad hölgyeknek önirónia hiányában elolvasniuk, úgy a Hátsó Gondolatok társashoz is szükség van egy kis szellemességre. Cserébe ez az új társasjáték a félreérthető találós kérdéseivel garantáltan szórakoztató perceket szerez a társaságnak, anélkül hogy pironkodnunk kellene vagy bárkit megsértenénk.
A magyar nyelv rendkívül játékos és sokszínű, egyes tulajdonságai nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy a humor kiapadhatatlan forrása legyen. A szavak nagy része több jelentéssel bír, a nyelvi humor gyakran a kifejezések kétértelműségére épít.
Ennek a társasnak is a kétértelműség az alapja, a bűnös gondolatok, a félreérthető történetek mind a magyar nyelv bő szókincsére, a magyarok furfangos észjárására adnak bizonyítékot.
Pedig a nyelv nem létezhet kétértelműség nélkül, ami egyszerre áldás és átok is az emberiségnek. A nyelv rendkívül összetett jelenség, így ha egy kifejezésnek pusztán aktuális jelentését vizsgáljuk, csak a jéghegy csúcsát látjuk.
A Hátsó Gondolatok társasjáték szellemi kihívás, de nem intelligencia függő és nem tudás- vagy szerencse alapú, inkább a játékosok szellemességét teszi próbára.
A társasjátékot az író a Meglepkék csapattal dolgozta ki, akik már 2009 óta fejlesztenek felnőtteknek szóló magyar társasjátékokat, ez a hatodik saját fejlesztésű társasjátékuk.
A felnotttarsasok.hu weboldalon az összes Meglepkék fejlesztette társasjátékot megtalálhatod.
Az író mindazonáltal tisztában van azzal, hogy a nyelv olyan sokszínű, és oly gyorsan fejlődik, hogy nem valószínű, hogy sikerült az elsőkiadáshoz megtalálni az összes sikamlós nyelvi talányt. Szinte biztos, hogy van még olyan szójáték, ami most kimaradt. A téma adott mindenki hétköznapjaiban, ezért a szerző arra szólít fel, hogy gyűjtsük tovább, építsük együtt a sikamlós találóskérdések gyűjteményét, hogy a második kiadásba már bekerülhessenek azok is, amik most kimaradtak!
Ha szeretnél belekukkantani a társasjátékba, vagy pár pikánsabb találóskérdéssel tesztelni magad, akkor ezen az oldalon ezt megteheted.
Ne felejtsd: Rossz az, aki rosszra gondol.