Nem kell többé a gumigyűrűket az íróasztalfiókunkba süllyesztenünk. Lássuk, hogyan is tudjuk új módokon újra felhasználni ezeket (fogpiszkálókat, filckorongokat és egyebeket). A konyha és a fürdőszoba rejtett lehetőségei állandóak.
Gumigyűrűk
1. Könnyedén kinyitható lekváros üvegek - Amikor egy apró fedél nem mozdul, többszörösen tekerjünk rá egy gumigyűrűt, hogy jobb legyen rajta a fogás.
2. Húsvéti tojások díszítése - A kemény tojáson egy bizonyos minta szerint rendezzük el a gumigyűrűt, majd helyezzük a festékbe. Ha megszáradt a tojás, levehetjük a gyűrűt.
3. Rendrakás a mosogatógépben - Erősítsük a talpaspohárféléket és egyéb kényes, ingatag tárgyakat a tartókerethez.
4. Ajándékcsomagolás - Szalag helyett modern jelleget kölcsönözve a tárgynak használjunk többszínű gumigyűrűket apróbb ajándékok becsomagolásakor. (Kifejezetten kényelmes, ha éppen nincsen kéznél a ragasztószalag.)
Fogpiszkáló
5. Húsok megjelölése - Vajon megsültek vagy még nyersek azok a hamburgerek? Kívülről olyan egyformák. Amint a grillből kivesszük, jelöljük meg a húsokat különböző színű fogpiszkálókkal, és nem fognak összekeveredni többé.
6. Hol a ragasztószalag vége? - Amikor nem akarjuk tovább használni a ragasztószalagot, tekerjünk a végébe egy fogpiszkálót, hogy legközelebb könnyedén megtaláljuk.
7. Gyöngy és flitter ragasztás - A hegyes végek segítségével ráapplikálhatunk ici-pici dolgokat a kézműves darabunkra.
8. Ügyesebb gombvarrás. Helyezzünk egy fogpiszkálót a gomb és az anyag közé, távolságot képezve ezzel köztük, majd keményen varrjuk fel a gombot.
9. Egy szerkezet reset gombjának megnyomása - Mi is illik bele abba a pici lukba? - Eltaláltad...!
Só
10. Feltört tojás tisztítása - Borítsuk be a feltört tojáshéjat egy marék sóval, és együtt könnyen letörölhetjük az egészet.
11. Koszorúk portalanítása - Rakjuk bele egy papírzacskóba a fenyőtoboz vagy az örökzöldből készült koszorút és egy negyedpohárnyi sót. Tekerjük be a zacskó száját, és finoman rázogassuk.
12. Teafoltok -Szórjunk sót egy citromhéjra, és ezzel dörzsöljük a teafoltos edényeket.
13. Tisztítókefe és réz - Készítsünk pasztát néhány evőkanál ecetből, ugyanennyi sóból és lisztből. Vigyük föl egy puha rongy segítségével, öblítsük le, majd szárítsuk meg a réz tárgyat.
Post-it jegyzettömb
14. Billentyűzet-tisztítás - A billentyűk között húzzuk végig a papírt ragacsos felével, hogy összegyűjtsük a morzsákat és szöszöket.
15. Tájékozódás az utakon - Írjuk föl egy post-it blokkra, hogyan juthatunk el a kívánt helyre, és ragasszuk a kormánykerék közepére.
16. Tégelyek megjelölése - Vágjuk ki a ragacsos részt és használjuk utazó-tégelyeinken pótcímkeként, hogy össze ne keverjük az arctisztítót a hajzselével.
17. Iratrendezés – A kötegnyi papírt post-it blokkokkal osszunk szekciókra, mintha dossziékat címkéznénk.
Filckorongok
18. Csúszós ruhák rögzítése - Ragasszunk filckorongokat a vállfa mindkét karjára, nehogy a ruhák lecsússzanak róla.
19. Vágódeszka stabilizálás - Helyezzünk filckorongokat a vágódeszka minden sarka alá, hogy ne mozduljon el, amíg szeletelünk és kockázunk.
20. Asztallap karcolások nélkül - Erősítsünk a vázák aljára filckorongokat, hogy ne karcolják meg a kényes felületeket.
21. Csendes konyha - A hangosan csapódó konyhaszekrény ajtókat csendessé varázsolhatjuk, ha az ajtók belső sarkaira filckorongokat ragasztunk.
22. Falak védelme - Helyezzünk filckorongokat a képkeretek sarkaira, hogy a szélek ne hagyjanak nyomot a falfestésen.
Színtelen körömlakk
23. Szemüvegcsavar rögzítése - Ha kilazul a szemüvegszárunk, húzzuk meg a csavart, és rögzítsük egy kis körömlakkal.
24. Stabil gombok - Képezzünk körömlakkból egy vékony réteget a gomb közepére, hogy a cérna ne lazulhasson ki.
25. Rozsdafolt-mentes fürdőszoba - Vonjuk be a borotválkozókrém alját, hogy elkerüljük a kád szélén a rozsdagyűrűket.
26. Boríték lezárás - Amikor a boríték ragasztós hátrésze nem tapad, rögzítsük színtelen körömlakkal.
27. Ékszerek élettartamának meghosszabbítása - Vonjuk be csecse-becséinket vékony réteg körömlakkal, így nem veszítik el csillogásukat.
Indexkép: www.foter.com