Jó, ha tudjuk...
Jó, ha tudjuk...
Jó, ha tudjuk...
Jó, ha tudjuk...
Jó, ha tudjuk...
Jó, ha tudjuk...
- Processzor/sebesség: A PDA-k legfontosabb egysége a processzor. Több gyártó gyárt különféle órajel frekvencián működő processzort. Általánosságban elmondhatjuk, hogy minél nagyobb számítási igény lép fel (több alkalmazás egyidejű futtatása, több beépített eszköz, navigációs szoftver használata) az eszköz használatakor, annál nagyobb frekvencián működő processzorra van szükség.
- Memória (ROM/RAM): A beépített memória 16/16MB- tól akár 256/512MB-ig terjedhet. Itt is elmondható az, hogy több program és eszköz használata nagyobb memóriát igényel.
- Képernyő (fajta/felbontás/méret): A mai PDA-kban a legelterjedtebb az úgynevezett TFT-kijelző, 16 bites színmélységgel amely 65000 szín megjelenítésére képes, 320x240 pixeles, esetleg VGA (640x480) felbontásban, alapvetően álló vagy fekvő elrendezésben. Az érintőképernyő mérete az olvashatóság szempontjából fontos paraméter. Ez általában az átlóban mérve 3,5" (kb. 89 mm), azonban a telefonnal egybeépített modellekben kisebb (2,7-2,8", kb. 70 mm) is lehet.
- Akkumulátor (cserélhetőség/kapacitás): Általánosságban 900-1800mAh kapacitású akkumulátorokat alkalmaznak a gyártók. Fontos szempont, hogy az akkumulátor a felhasználó által cserélhető-e vagy sem. Amenynyiben cserélhető, úgy pótakkumulátor vásárlásával a készülékek üzemideje megnövelhető. A gyártók általában megadják a készenléti időt (kikapcsolt helyzetben az akkumulátor lemerüléséig eltelt idő) és a működési időt (bekapcsolt készülék) is.
-
Méret/súly: Tekintve, hogy ezeket a kis készülékeket legtöbben zsebben viszik magukkal, nem mindegy, hogy milyen méretű és súlyú eszközt választunk.
Jó, ha tudjuk...
...hogy a mellékelt tartozékok (pl. szinkronizációs bölcső vagy szinkron-kábel, telepítő CD, készülék-tok, pót „stylus", autós töltő, autós tartó, stb.) száma függ a készülék típusától, ezért ez is fontos szempont lehet a vásárlásnál.