Családinet.hu

Családinet Közösségek

Kezdooldal Tagok Fórum Üzenofal Képek
A közösségről: Vodafone McLaren Mercedes - Jenson Button - Lewis Hamilton motor: Mercedes-Benz A McLaren Formula-1-es csapatot az új-Zélandi Bruce McLaren alapította Bruce McLaren Motor Racing néven. A csapat 1966-ban, a Monacói Nagydíjon debütált. A Formula-1 harmadik legsikeresebb csapata 11 egyéni-és 8 konstruktőr-világbajnoki címével, a Ferrari és a Williams mögött. A McLaren 2007-ben is mindkét világbajnoki cím esélyese volt, végül azonban kizárták őket a konstruktőr-világbajnokságból, mivel több McLarenes dolgozónál a Ferrari tulajdonát képező adatokat találtak. A csapat a Formula-1 mellett részt vett már az Indianapolisi 500-ban és a Le Mans-i 24 órás versenyen is. 2010-es versenyzői Lewis Hamilton és Jenson Button. A csapatfőnök Martin Whitmarsh, miután 2009 március 1-jén Ron Dennis átadta neki a csapatfőnöki posztot.

nyílt - 5 tag

Csak a közösség tagjai írhatnak az üzenőfalra!

Üzenetek (49 db)

Diane    05. 15. 15:27

Vesszenek össze a bikák a vörössel, játszadozzanak egymással, és szabad az út:D!

Diane    05. 15. 15:25

A Red Bull Racing egyszerűen verhetetlen az időmérőkön az idei Forma-1-es világbajnokság során, a hatodik fordulóban is ők végeztek az első rajtkockában: Mark Webber kezdheti az élről a Monacói Nagydíjat. A sötét lónak tartott Robert Kubica a második helyre kvalifikálta a Renault-t, Sebastian Vettel lett a harmadik.
05. Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 1:14.432

totya69    05. 12. 15:19

A bikáknak meg kell markolni a... Micsodájukat! ;)

showme79    05. 12. 15:18

Azért valakinek meg kellen már állítani ezt a Red Bull gépezetet! Most olvasom, hogy a 3 majdnemélcsapat összedugják a fejüket, mit tehetnek a Bikák ellen... kíváncsi vagyok a fejleményekre: új fejlesztés vagy botrány lesz az eredménye?

Diane    05. 12. 14:44

A vizsgálat szerint a felni miatt volt defektje... Reméljük a hétvégén összejön nekik:D.

Diane    05. 09. 18:08

Lewis Hamilton szokásos higgadtságával vette tudomásul, hogy a Spanyol Nagydíj hajrájában veszítette el második helyét. Jenson Button amiatt bánkódott, hogy nem tudta megelőzni Michael Schumachert.

Lewis Hamilton a bokszutcában Sebastian Vettel elé került a Spanyol Nagydíjon, a második helyért járó biztos húsz pontért csak célba kellett volna érnie. Nem sikerült, két körrel a leintés előtt defekt miatt esett ki. "Jó verseny volt számomra, nagyon jól szórakoztam a pályán" - mondta Hamilton.

"Jó érzés, hogy sikerült egyet előrelépnünk és szétválasztanunk a Red Bullokat, tökéletes eredmény lett volna a csapat számára, ha végig tudjuk csinálni. Megesik az ilyesmi, még nem tudom, mi történt, de biztosan meg fogjuk találni az okát. Sok verseny van még hátra."
"Nyugodtan autóztam a célvonal felé, a gumim viszont két körrel a leintés előtt elszállt. Ilyen az autóversenyzés."

Jenson Buttont kuplunghiba miatt Michael Schumacher előzte meg a bokszban, a címvédő hiába próbálkozott, a hétszeres világbajnok minden támadását visszaverte. "Szinte lehetetlen itt előzni, Schumacher pedig remekül mozgott" - értékelt Button, aki azért megjegyezte, hogy amikor visszajött a pályára, a német nem sok helyet hagyott neki.

"Nem tudtam elmenni mellette, ez nagyon bosszantó, hiába volt jó a tempónk, előzés nélkül ebből nem tudtunk profitálni. Hamar elkoptattam a gumijaimat, a kuplunggal és a műszerfallal is gondjaim voltak, ez nem olyan eredmény, amit szerettünk vagy megérdemeltünk volna. Nem volt túl jó verseny."

Martin Whitmarsh csapatfőnök szerint törmelék okozhatta Hamilton defektjét. "Nem klasszikus durrdefekt volt, hanem elillant a levegő a gumiból. Valószínűleg törmelék okozhatta, nehéz ezt most megemésztenie a csapatnak. Egyébként jó állapotban voltak a gumik, ki fogjuk deríteni az okokat."

Diane    05. 09. 18:04

Az ausztrál Mark Webber érvényesítette a Red Bull Racing erőfölényét, és magabiztos rajt-cél győzelmet aratott a Spanyol Nagydíjon, így idén elsőként tudott a pole pozícióból indulva futamot nyerni. A második helyen a hazai szurkolók nagy-nagy örömére a spanyol Fernando Alonso végzett, míg a harmadik helyen a fékproblémákkal küzdő Sebastian Vettel ért célba. Lewis Hamilton a második helyről esett ki egy defekt miatt, mindössze két körrel a leintés előtt.
Hát igen, túl szép lett volna....

totya69    05. 09. 17:43

Szegény Hamilton hozta a Mclarenes formát, mindenki végigment csak Ő kapott az utolsó körben defektet! Pedig jól ment, megérdemelte volna a 2. helyet!

totya69    05. 08. 19:27

Hát ez sem jött össze! Redbullok egyszerűen verhetetlenek! :(

Diane    05. 08. 11:18

A brit pilóta szerint reálisan nézve száraz időben neki és csapattársának, Jenson Buttonnak csak abban az esetben lehet esélye a győzelemre, ha a mezőny éléről tudnak nekivágni a versenyek, ezért különösen fontos lenne javítani az időmérőn mutatott teljesítményen.

"Ahogyan azt Kínában is tettük, most is különös hangsúlyt fogunk fektetni az időmérőre. Sokkal fontosabb lesz a jó rajtpozíció Barcelonában, mint eddig bármikor, mert egy olyan pályáról van szó, ahol az előzés nagyon nehéz. Mivel az autók többsége csak egy kiállást fog végrehajtani, még kevesebb lehetőségünk lesz az előzésre, emiatt a jó rajthely létfontosságú"- ecsetelte a kvalifikáció fontosságát a bajnoki pontversenyben holtversenyben a harmadik helyen álló Hamilton, aki eddigi F1-es karrierje során kétszer állhatott dobogóra Barcelonában.