SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

10 gyakori hiba a baba fejlesztésében

Családinet [cikkei] - 2024-06-20
A baba fejlesztése során előfordulhatnak olyan hibák, amelyeket a szülők - gyakran jó szándékból - elkövethetnek. Az alábbiakban összegyűjtöttünk ezek közül néhányat, hogy elkerülhesd őket.
10 gyakori hiba a baba fejlesztésében

Gyakori hibák a baba fejlesztésében:

  1. Túlzott elvárások: sok szülő túl korán vár el bizonyos készségeket a babától, ami stresszt okozhat mind a szülőnek, mind a gyermeknek. Fontos szem előtt tartani, hogy minden baba a saját tempójában fejlődik.

  2. Túlzott stimuláció: bár a fejlesztő játékok hasznosak, a túl sok inger egyszerre túlterhelheti a babát. Ügyelj arra, hogy legyenek nyugodt, csendes pillanatok is a nap során.

    Olvasd el ezt is: Jelek, hogy túl sok inger érte a kisbabád, kisgyermeked – így segíthetsz neki!

  3. Hasonlítgatás más babákhoz: minden baba egyedi, és különböző ütemben fejlődik. A folyamatos összehasonlítás más gyermekekkel felesleges aggodalmat okozhat.

  4. Kevés interakció: a baba fejlődéséhez szükséges a sok-sok interakció a szülőkkel és más felnőttekkel. Az egyszerű beszélgetés, éneklés és szemkontaktus mind hozzájárulnak a fejlődéséhez.

  5. Korlátozott mozgás: hagyd, hogy a kisbabád szabadon mozoghasson a biztonságos környezetben. Ne tartsd hosszú ideig babakocsiban, hintában vagy járókában.

  6. Kevés idő hason: a hason fekvés segíti a baba izmainak fejlődését. Ügyelj arra, hogy naponta több alkalommal is legyen lehetősége hason feküdni, de amíg picike, ne hagyd úgy túl sokáig.

  7. Technológia túlzott használata: kerüld a képernyőidőt a babák számára, különösen az első két évben. A valódi interakciók sokkal fontosabbak és hasznosabbak a fejlődésük szempontjából.

    Olvasd el ezt is: Ilyen zavarokat okozhat, ha 2 éves kora előtt sokat tévézik a gyermeked

  8. Nem megfelelő pihenés: a pihenés és alvás elengedhetetlen a baba fejlődéséhez. Ügyelj arra, hogy elegendő időt töltsön alvással, és legyenek rendszeres alvási szokásai.

  9. Félelem a hibázástól: ne félj attól, hogy hibázol. Minden szülő tanulás közben válik egyre jobbá a gyereknevelésben. Légy türelmes magaddal és a gyermekeddel is.

  10. Türelmetlenség: A kicsi fejlődése időbe telik. Fontos, hogy türelmes legyél, és élvezd a közösen eltöltött időt, még akkor is, ha a fejlődése lassabban halad, mint ahogy várnád.

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja