SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csecsemőgondozási tippek kezdő szülőknek az októberi Semmelweis Egészség Napon

Családinet [cikkei] - 2019-09-26
Leendő és újdonsült szülőknek nyújtanak gyakorlati segítséget a csecsemő ellátásához a szakemberek a Semmelweis Egyetem tíz hónapon át tartó ingyenes, interaktív, népegészségügyi programsorozata, a Semmelweis Egészség Napok második eseményén.
Csecsemőgondozási tippek kezdő szülőknek az októberi Semmelweis Egészség Napon

Az október 4-i Egészségtudomány a mindennapokban című rendezvényen mintegy ötvenféle program közül választhatnak az érdeklődők. A részvétel ingyenes, de a kis létszámú foglalkozások esetében a részvétel regisztrációhoz kötött.

Időpont: október 4. (péntek) 15:00-20:00

Helyszín: Semmelweis Egyetem, Egészségtudományi Kar (1088 Budapest, Vas u. 17.)

Részletes programok és jelentkezés a semmelweis.hu/250 oldalon, a Semmelweis Egészség Napok fülre kattintva.

A kisbaba érkezésével kapcsolatos kezdeti félelmeket le lehet győzni, ha a leendő szülők időben felkészülnek az újszülött körüli teendőkre. A „Megszületett a gyermekem! Hogyan tovább?” című workshopon gyakorlati segítséget kaphatnak a csecsemőgondozáshoz. A résztvevők a valódi újszülöttekre emlékeztető, úgynevezett demonstrációs babákon sajátíthatják el, hogyan kell helyesen megfogni és felemelni egy újszülöttet, gyakorolhatják a pelenkázás, a fürdetés, a hajmosás, a bőrápolás, az öltöztetés, a súly-hossz- és a lázmérés lépéseit, megtanulhatják a köldökcsonk-és a szemápolás alapjait. Az egyórás workshop során a szakemberek a felmerülő kérdésekre is válaszolnak.

A gyakorlati foglalkozáson túl a Tényleg jól mértem lázat? című előadáson bemutatják a patikákban kapható valamennyi lázmérőtípust, amelyek pontos eredményt adnak, de csúnya hibákat lehet elkövetni, ha figyelmetlenül használják őket. Az előadás végén a szakemberek megválaszolják a résztvevők kérdéseit.

A gyermekbalesetek megelőzése című prevenciós előadáson a közönség a hatékony és szükségszerű stratégiákat, eszközöket, módszereket ismerhetik meg, amelyekkel csökkenthető a balesetek száma, súlyossága és mérsékelhetőek a következmények.

A Gyermeket szeretnénk című előadáson és tanácsadáson azoknak a pároknak segítenek, akik még családalapítás előtt állnak, és szeretnék megtudni, mire kell figyelni a tervezés időszakában. A foglalkozáson szemléltető eszközök segítségével azt is bemutatják, mi történik a várandósság és szülés során.

Szél Dávid, az Egészségtudományi Kar Alkalmazott Pszichológia Tanszékének tanársegédje, az Apapara című könyv és blog szerzője az apaság XXI. századi kérdéseivel foglalkozik Az apák helye a családi rendszerben című interaktív előadásában, amelyre elsősorban ugyancsak a (leendő) édesanyákat és édesapákat várják.

Az Egészségtudomány a mindennapokban elnevezésű tematikus napon október 4-én mintegy 50 program várja a vendégeket valamennyi korosztályból.  A programokról korábbi cikkünkben olvashatnak részletesebben.

A Semmelweis Egyetem egészségügyi edukációs videósorozatot indított a programsorozathoz is kapcsolódó témakörökben, hogy megbízható forrásból nyújtsanak információt és segítséget az egészségügyhöz, családgondozáshoz kapcsolódó mindennapi kérdésekben. A videókat az októberi Semmelweis Egészség Napon is vetíteni fogják.

 



Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: semmelweiss.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja