SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogy szoktassam rá a gyereket arra, hogy egyedül aludjon?

Családinet [cikkei] - 2010-05-31
Szorongás, bizonytalanság, nyugtalanság - ezek mind azonnal a Te ágyadba vezérlik gyermeked. Szerencsére van valami, amivel leszoktathatod erről. Most leírjuk, miként tudod gyermekedet rászoktatni az önálló alvásra!
Hogy szoktassam rá a gyereket arra, hogy egyedül aludjon?

Száműzzük a nyugtalanító tényezőket!
Száműzzük a szobából a tévét, számítógépet és más elektronikai eszközöket, így a gyermeket körülvevő környezet elősegíti majd az alvást. A tévézéshez, vagy videójátékokhoz kapcsolt élmények, a számítógépből jövő fény mind megnehezítik az elalvást. Természetesen a halvány fény, mint például az éjjelilámpa fénye megengedett azoknál a gyerekeknél, akiknek szükségük van rá.

Alakíts ki egy lefektetési rituálét!
Fürdesd meg jó meleg vizben, add rá a pizsamáját, mossatok fogat és olvass neki esti mesét - a rendszeresség megkönnyíti a gyerekek számára a lefekvést. Ez a fajta kiszámíthatóság pszichológiailag felkészíti a gyerekeket az elalvásra és csökkenti az éjszakai szorongásukat. Csökkenti a stresszt, és a gyerek várni fogja a megszokott tevékenységeket, amelyekről pontosan tudja, hogy a lefekvéssel zárulnak.

A lehető legkevesebb ideig maradj!
Még azelőtt menj ki a szobából, hogy a kicsi elaludna, így akkor is el fog tudni aludni, ha nem lát. Ha bentmaradsz a szobában, akkor se feküdj be mellé az ágyba, és ne beszélgess, vagy játsz vele. Menj messzebb az ágyától szépen fokozatosan, minden este egy kicsit messzebb, így lépésenként fog egyre kevésbé függeni tőled.

Alakítsd ki a biztonságérzetet!
A hiányod, vagy egy képzelt szörny az ágya alatt oda vezethet, hogy a gyermeked tágra meredt szemmel fekszik egész éjjel. Nyugtasd meg, oszlasd el a félelmeit úgy, hogy sok nyugtató dolgot raksz az ágya köré (plüssállatokat, takarókat vagy akár egy akváriumot). Legyen valami a szobában, ami megnyugtatja a gyereket.

Csak szép lassan
Sok szülő lefekteti a gyereket és azt mondja neki: később még visszajön megnézni. Tartsd be, amit ígértél, de fokozatosan egyre később menj vissza. Ideális esetben egyszer csak elalszik, mire visszamentél. 5-10 perccel kezdjünk! Ha kevesebb, mint 5 perc múlva mész vissza, valószínűleg még ébren lesz. De ha túl sokat vársz, a gyerek lehet, hogy ideges és nyugtalan lesz, ami tovább rontja a helyzetet.

Legyél következetes!
Ha gyermeked az éjszaka közepén átjön és bebújik melléd az ágyba, azonnal vidd vissza a szobájába minden különösebb közjáték nélkül. Egyszerűen mondd ezt neki: A saját ágyadban kell maradnod! Fontos, hogy szigorúan visszavigyük a gyereket az ágyba mindannyiszor, amikor ez megtörténik. Ha nem így cselekszel minden egyes alkalommal, azzal arra tanítod a gyereked, hogy ne adja fel, folytassa.

Jutalmazd meg, ha jól viselkedik!
Felejtsd el az olyan dolgokat, mint például a sírás. Egy jó éjszakai alvás után hagyd, hogy kisgyermeked reggelire a kedvenc zabpelyhét egye, vagy maga válassza ki, mit vegyen fel. Ezáltal tudatosítjuk bennük, hogy ha jól viselkednek, megjutalmazzák őket.

 

Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja