SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

6 titok, amit minden boldog baba anyukája ismer

Családinet [cikkei] - 2024-05-24
A babagondozás örömteli, de kihívásokkal teli feladat is egyben. Sokan keresnek tippeket és trükköket arra, hogy még boldogabb és kiegyensúlyozottabb legyen a pici. Az alábbiakban megosztunk veletek 6 titkot, amit minden boldog baba anyukája ismer és alkalmaz. Reméljük, hogy ezek az apró tanácsok nektek is segítségetekre lesznek a mindennapokban!
6 titok, amit minden boldog baba anyukája ismer

A boldog babák 6 titka


1. titok: Kiegyensúlyozott táplálkozás

A szoptatás az egyik legjobb módja annak, hogy biztosítsuk babánk egészséges fejlődését. Az anyatej nemcsak tápláló, de immunerősítő hatású is, és segít megelőzni számos betegséget. Az anyatejjel táplált babák általában kevésbé hajlamosak fertőzésekre, és jobb lesz az emésztésük is.
 

 

2. titok: A rutin fontossága

A babák szeretik a kiszámíthatóságot és a rendszert. Az állandó napi rutin megnyugtatja őket és biztonságérzetet nyújt. Próbáld meg minden nap ugyanabban az időben etetni, fürdetni és altatni a picit. Így nemcsak a baba, de te is könnyebben fogod tudni kezelni a napi teendőket.

Olvass tovább: Az egyszeri szülő megmentője: így könnyíti meg az életed a babával a napirend
 

3. titok: Az érintés varázsa

A fizikai érintés elengedhetetlen a babák számára. Az ölelés, a ringatás és a bőrkontaktus mind hozzájárulnak a baba érzelmi és fizikai fejlődéséhez. Ne félj gyakran kézben tartani és szeretgetni a kisbabádat, hiszen ez erősíti a kötődést és a biztonságérzetét.

Kapcsolódó cikkünk: Az érintés varázsa - avagy ezért öleld meg a gyereket minden nap, sokszor!
 

4. titok: Kommunikáció minden szinten

Már egészen pici korban is fontos, hogy beszélj a babához. Mesélj neki a napodról, énekelj neki dalokat, és válaszolj a gügyögésére. A babák így tanulják meg a kommunikáció alapjait, és ez segít nekik abban, hogy később könnyebben kezdjenek el beszélni.

Olvasd el ezt is: Ilyen bámulatos módon fejlesztik a gyerekeket a mondókák, ritmusok és a zene
 

5. titok: Játék és felfedezés

A játék nemcsak szórakoztató, hanem fejlesztő hatású is. Biztosítsd a babád számára a megfelelő környezetet a játékhoz és a felfedezéshez. Színes, érdekes játékokkal, könyvekkel és biztonságos játszószőnyeggel támogathatod a baba kíváncsiságát és fejlődését.
 

6. titok: Nyugodt szülő, nyugodt baba

A babák rendkívül érzékenyek a szülők érzelmeire. Ha te nyugodt és kiegyensúlyozott vagy, akkor a baba is az lesz. Próbálj meg pihenni, amikor csak lehetőséged van rá, és kérj segítséget, ha arra van szükséged. Ne feledd, hogy egy boldog anyuka a kulcsa a boldog babának!

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja