SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Három hónapos kisbabát hoztak vissza az életbe a mentők

Németh Noémi [cikkei] - 2022-10-24
A budapesti házaspárral megtörtént az, ami minden szülő rémálma: kisbabájuk szobájában megszólalt a légzésfigyelő.
Három hónapos kisbabát hoztak vissza az életbe a mentők

/Képünk illusztráció/


Az Országos Mentőszolgálat számolt be Facebook-oldalán az esetről, ami péntek este történt Budapesten. 

"❗️HÁROM HÓNAPOS CSECSEMŐ ÉLETÉT ADTÁK VISSZA A MENTŐK❗️

Minden szülő legrosszabb rémálmát élte át egy budapesti házaspár, mikor 3 hónapos gyermekük szobájában megszólalt a légzésfigyelő készülék péntek este. A rémült szülők rögtön a kisbabához siettek és mentőt hívtak. A telefonos instrukciók alapján megvizsgálták a csecsemőt, aki valóban nem lélegzett. Rutinos mentésirányító bajtársunk azonnal több egységet riasztott, köztük gyermekrohamkocsit is, miközben az újraélesztésre instruálta a szülőket, akik egymást váltva küzdöttek gyermekük életéért. Perceken belül helyszínre érkező bajtársaink emelt szinten folytatták az életmentést, amit az aggódó szülők és a nagytestvérek reménykedve figyeltek. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezettek és a csecsemőt édesanyja kíséretében, stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők. Mielőbbi felépülést kívánunk, az életmentésben résztvevőknek gratulálunk!🚑❤️🇭🇺#mentők #veddészreamentőt"
 


Hogy kell újraéleszteni a csecsemőt?

Sok szülőben fel sem merül, hogy komoly baj is történhet kisbabájával, így nem készülnek fel előre a vészhelyzetre. Pedig ha újraélesztést kell végeznünk, már nincs idő utánaolvasni és gyakorolni... azonnal cselekedni kell, csak így menthetjük meg a baba életét. Érdemes megnézni a következő videót arról, hogyan kell pontosan újraéleszteni egy csecsemőt: Így kell újraéleszteni egy csecsemőt (videó)
 


Ingyenes oktatás a Magyar Gyermekmentő Alapítványnál
 

Videóról azonban nem lehet olyan szinten elsajátítani az újraélesztés lépéseit, mint "élőben" - például egy próbababán begyakorolva. A Magyar Gyermekmentő Alapítvány rendszeresen tart gyakorlati oktatást, amire minden szülőnek érdemes lenne elmennie.

A 3,5-4 órás képzés elméleti részében átbeszélnek minden olyan vészhelyzetet, ami gyakran előfordulhat gyermekek esetében (lázgörcs, fulladás, félrenyelés, mérgezés, allergia, ütőeres vérzés, magasból esés, égés, bölcsőhalál…), illetve ezek megelőzéséről és kezelési lehetőségeiről adnak útmutatást. A gyakorlati részben fantom babákon segítenek elsajátítani az újraélesztés lépéseit és az egyes műfogásokat.

Havonta 400 ember számára biztosítják az ingyenes képzést, mára már szinte minden hétvégére jut egy tanfolyam. A szülők tolonganak a szabad helyekért.

Olvasd el ezt is: A mentők jobbkeze: így ment életeket a Magyar Gyermekmentő Alapítvány - munkájukat most te is segítheted

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
A szerkesztő ajánlja