SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Apró gyerekek a kertben

Fürst Melinda [cikkei] - 2008-09-10
Az udvarunk kialakításánál vegyük figyelembe azt a tényt, hogy bár igyekszünk folyamatosan odafigyelni a gyerekekre, adódhatnak olyan helyzetek, amikor a kicsik önállóan használják a kertet, udvart. Ha már nagyobbak, könnyebben hagyjuk őket egyedül játszani, ennek megfelelően biztonságossá kell tennünk a területet.

Apró gyerekek a kertben

Ha lépcsőn keresztül jutunk ki a házból, akkor a lépcsőfokok legyenek kellően szélesek és nem túl magasak, felületük ne legyen csúszós. Ha magasabb teraszon át jutunk ki, akkor szereljünk fel korlátot a szélére, vagy töltsük fel földdel a terasz körüli részt. Így a peremről egy lejtőn keresztül léphetünk a kertbe.

A kerti utak burkolatában ne legyenek éles, hegyes kövek.
Ha grillezőt, bográcsozó helyet is építünk, az legyen elkerítve.
A mostanában divatos kovácsoltvas kerti szobrok felállítása előtt gondoljuk át, nem lesznek-e útban azok a gyerekeknek futkározás közben?
Ellenőrizzük, hogy vannak-e olyan csúcsok rajtuk, amelyek balesetet okozhatnak.

Látványos, hangulatos elem lehet az udvaron egy tó vagy csobogó, de sose felejtsük el, hogy egy kisgyerek akár 10 cm mély vízbe is belefulladhat! Vajon ér ekkora kockázatot a látvány?! A kutakat, ciszternát, emésztő fedelét mindig zárjuk lakattal, hogy még véletlenül se tudják kinyitni őket a kicsik. Ha medencénk is van, gondoskodni kell arról, hogy megfelelően lefedhető legyen. A fólia, ponyva nem jó erre a célra, csak olyan merev burkolat, amely akár rálépés esetén is a víz színén marad, nem süllyed le.

{POLL_RIGHT_48} Ha lesz saját játszótér, akkor az elemek megvásárlása előtt győződjünk meg róla, hogy azok engedélyezett, biztonságos darabok-e. A kiálló csavarok, szögek, peremek veszélyforrást jelentenek. Fajátékok esetében rendszeresen ellenőrizzük hogy nem korhadnak-e, nem szálkásodtak-e ki és időnként csiszoljuk át. Kezeljük le őket gyerekbarát, vizes bázisú szerekkel. Minden játékot kellő mélységben rögzíteni kell a talajban, hogy ne borulhassanak fel. A hinták teherbírását is ellenőrizzük! A játékokat puha talajra építtessük fel.

A növényzet telepítésénél gondosan nézzünk utána, hogy ne legyen köztük
- mérgező cserje, pl. leander, bürök, akác, aranyeső, gyöngyvirág.
- nagy tüskéjű, szúrós növények, pl. rózsa, kaktusz, japánbirs.
Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy a csábítóan színes bogyókat sem kóstolhatják meg szülői engedély nélkül. Igyekezzünk úgy ültetni, hogy átlátható maradjon az udvar, de azért legyenek búvóhelyek a nagy bújócskákhoz, számháborúkhoz.

A kerti szerszámokat és vegyszereket tartsuk elzárva a garázsban vagy tárolóban, hogy a kicsik ne férjenek hozzájuk. Biogazdálkodás esetén csökkenthetjük a mérgezés veszélyét.

Ha állatot is tartunk, a kicsiknek ismerniük kell a velük való bánásmód alapszabályait és az állatok is legyenek kellően fegyelmezettek. Az ürüléküket, természetesen rendszeresen össze kell szedni.

A kerítés tervezésekor se csak az esztétikum lebegjen a szemünk előtt, mert bár nagyon mutatós lehet egy vízszintes lécezésű fakerítés, ezt a kicsik létrának használhatják és pillanatok alatt az úttesten teremhetnek. A kaput természetesen zárjuk mindig!

Ha mindezeket figyelembe vesszük, akkor örömteli és nyugodt órákat tölthetünk a kertben gyermekeinkkel.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja