SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 veszélyforrás a lakásban: így óvja gyermekét!

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-08
A konyhában és a fürdőszobában megannyi veszély leselkedik a kisgyermekekre. A kereskedelemben tucatnyi biztonsági termék kapható, amelyek segítségével a szülők elejét vehetik a baleseteknek. Nyolc hasznos tipp a biztonságos konyha és fürdő kialakításához.
8 veszélyforrás a lakásban: így óvja gyermekét!

Tűzhelyre szerelhető védőrács

A tűzhelyre szerelhető védőrács megakadályozza, hogy a kisgyermek lerántsa a forró folyadékkal teli edényt. Különböző modellek kaphatók, amelyek csak beépített tűzhelyekre szerelhetők fel biztonságosan. A nem beépített tűzhelyekhez olyan rácsokat árulnak, amelyek tapadókoronggal rögzíthetők a tűzhelyhez. Ezeket ajánlott a falhoz is rögzíteni.

Biztonsági kapcsológomb

A tűzhelyen, a mikrohullámú sütőn, a fürdőszobai vízmelegítőn biztonsági kapcsológombokkal célszerű gondoskodni arról, hogy a gyerekek egy óvatlan pillanatban ne tudják bekapcsolni a készüléket. A speciális kapcsolókat a gyermekbiztos kupakokhoz hasonlóan először be kell nyomni, s csak azután lehet elforgatni. A kisebb gyerkőcök ezt a mozdulatsort általában még nem tudják végrehajtani. Biztonsági kapcsológombokat szabványméretekben kínálnak, ezek majdnem minden elektromos tűzhelyhez és egyéb készülékhez használhatók.

Hajlékony retesz a szekrényre

A hajlékony műanyagból készített biztonsági reteszeket csavarral erősítik a szekrény belső oldalára. Ezek megakadályozzák, hogy a gyerekek ki tudják nyitni a szekrényajtót, s így hozzáférjenek a mosó- és tisztítószerekhez, a szemetesvödörhöz vagy a törékeny edényekhez. Az ajtó csak résnyire nyílik, így a felnőttek elérik a fogantyút, és ki tudják azt reteszelni. Vigyázat, előbb-utóbb a gyerekek is rájönnek a trükkre.

Biztosítózár a hűtőre

Ha a szülő meg akarja akadályozni, hogy az aprónép önállóan gazdálkodjon a hűtőszekrény tartalmával, vagy elfelejtse visszazárni az ajtót, speciális hűtő-biztosítózárat szerelhetnek fel. A kereskedelemben kaphatók különböző típusok.

Kábeltartó elektromos készülékhez



A kábeltartó a konnektor mellett azt a célt szolgálja, hogy az elektromos háztartási gép bedugott zsinórját óvjuk a gyerekkezektől, ne tudják lerántani a készüléket, illetve ne essenek el a zsinórban.

Csúszásgátló kádbetét

A fürdőkád biztonságossá tehető csúszásgátló kádbetéttel vagy felragasztható alátéttel. Utóbbit meglehetősen nehéz eltávolítani, de a kádbetét bármikor kivehető. A fürdőszobaszőnyeg, vagy a kilépő alá is ajánlott csúszásgátló alátétet tenni.

Vízcseppbiztos hősugárzók

Hősugárzót vagy hőlégfújót a fürdőkádtól, a tusolótól és a mosdótól biztonságos távolságra kell felszerelni. Figyelni kell arra is, hogy a készülék legalább vízcseppbiztos legyen, de még jobb, ha spriccelésbiztos. Fokozható a biztonság hibakapcsolós konnektorral. A biztonsági intézkedések ellenére sem szabad a kisgyermekeket magukra hagyni a fürdőszobában ezekkel a készülékekkel. Használat után a hősugárzót, vagy a ventillátort jobb eltenni.

Hőszabályzó csaptelep

A hőmérséklet-szabályozó keverő csaptelep megakadályozza, hogy a gyerek a forró vizes csapból leforrázza magát; a készülékek segítségével beállítható a legnagyobb vízhőmérséklet.


forrás: ingatlanmenedzser.hu
Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja