SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ne egyél két ember helyett!

Gombos Beáta [cikkei] - 2009-01-07
10 tipp a terhesség ideje alatti étkezéshez!
Gömbölyű és boldog - a terhesség alatt büszkén mutogathatjuk nagy hasunkat. Azonban, hogy a 9 hónap után megint belepasszoljunk a farmerünkbe... most írunk néhány tippről, mely segíthet megfékezni a farkaséhséget.
Ne egyél két ember helyett!

Ne aggódj, nem azt mondjuk, hogy a szexi külsőért áldozd fel a babád egészségét. Dehogyis, csak arról van szó, hogy tudatos étkezéssel és a rendszerességgel befolyásolhatod, hogy mennyi plusz kilót szedsz fel. A 9 hónap alatt persze extra dolgokat is megengedhetsz végre magadnak!

Az első jó hír: nem kell, hogy két ember helyett egyél. A terhesség első hányadában a szervezet csak 100, a 2. hányadában 300 és csak a legutolsó hányadban kíván 400 kalóriával többet. Nem kétszer annyit kell enni, hanem duplán felelősséget vállalva!

1. A kolbászféléket (különösen a nagyon nehéz bécsi kolbászt) kerüljük el, ha lehet, mert ezek zsírtartalma rakódik le a leggyorsabban a csípőnkön. Inkább válassz sovány pulyka- csirkehúst vagy egyéb finom sonkaféléket!

2. A tejtermékek választásánál ügyelj mindig a zsírtartalmukra (1,5 % zsírtartalom ideális, a sajtoknál maximum 40% lenne tanácsos) és tejszín helyett inkább valamilyen krémesítő kiegészítőt használjunk.

3. A zöldségeket elkészítheted zsírszegényen és kímélő módon egy kis folyadékon vagy alufóliába csavarva A wokban párolt zöldségek szintén sokkal zsírszegényebbek, mint a sült társaik.

4. A sütéshez és főzéshez használjunk inkább növényi zsírokat, mint a napraforgó-, repce- vagy a szójaolaj. A vajtól inkább tartózkodjunk.


5.Többször együnk naponta, hogy az anyagcserét mozgásban tartsuk és a vércukorszint is mindig megfelelő szinten maradjon. Ez megelőzi a farkaséhséget is.

6. A menzán válaszd inkább a köreteket, vagyis a burgonyát, rizst, zöldséget és kevesebb húst. A saláták öntetében is rengeteg kalória lehet, inkább locsoljuk meg egy kis olívaolajjal és ecettel!

7. Főzz előre kicsit többet! A krumpli- vagy a tökfőzelék vagy leves nagyon alkalmas arra, hogy nagy mennyiségben készítsük el. Igazi alternatíva egy fárasztó nap után a tészta és a pizza helyett!

8. A teljes kiőrlésű termékek mindenképpen csak nyerők lehetnek a terhesség alatt! Müzli, kenyér, tészta- válaszd a ballasztanyagban szegény variánst!

9. Igyál sokat! A gyömbértea pl. segít émelygés és erős étvágy ellen!

10. És a legfontosabb: engedj a csokoládé csábításának! Néha egy kis jutalomfalat után még könnyebb a tudatos táplálkozás szabályait betartani!

Forrás: www.ma.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
A szerkesztő ajánlja